Hyundai İçten Yanmalı Motor Fabrikasını Kapattı

 Hyundai İçten Yanmalı Motor Fabrikasını Kapattı
Okunuyor Hyundai İçten Yanmalı Motor Fabrikasını Kapattı

Güney Kore medyasında yer alan iddialara göre Hyundai, içten yanmalı motor fabrikasını kapattı. Buradaki personelin elektrikli araçlarla alakalı bölümlere transfer edildiği ifade ediliyor.

Elektrikli otomobillerin yakın geleceğimizin önemli bir kısmını oluşturacağı aşikâr. Son yıllarda satışların da düşmesi ile birlikte yeterince zarar eden markalar, inandıkları bu gelecek uğruna çok kritik kararlar alıyor.

Pek çok marka şimdiden 2030 yılında bitirmeyi planladığı içten yanmalı motorları geliştirmeyi bıraktı.

Motor1’in haberine göre Güney Kore’den gelen iddialar, Hyundai’nin daha fazla zaman kaybetmeden üretim fabrikasını bile kapattığı yönünde.

Hyundai Motor Group, içten yanmalı motorlarını geliştirdiği Namyang Research Institute isimli departmanının kapılarını kapattı. Seul’de bulunan bu tesisin kapılarını kapatması ile birlikte Hyundai’da bir dönem kapanmış olacak.

Üretici, içten yanmalı motorların geliştirilmesine harcayacağı kaynakları batarya teknolojilerinin AR&GE işlemlerine kaydıracak.

“Fakat geleceğimiz için alıştığımız kültürü değiştirmemiz gerekiyor”

Benzer bir haber, Korea Economic Daily isimli gazeteden de gelmiş.

Firma içerisinden aktarılan bir iddiaya göre, Hyundai AR&GE Şefi Chung-Kook Park’ın çalışanlara ‘Motor geliştirme bölümümüz çok büyük işler başardı. Fakat geleceğimiz için alıştığımız kültürü değiştirmemiz gerekiyor‘ ifadelerinin bulunduğu bir mail attığını belirtiyor.

Hyundai şimdilik bu iddialara karşı resmi bir bilgi notu paylaşmış değil.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle