• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bilet Satışındaki Azalmayı Piyangocular da Doğruladı: ‘Vatandaşta Güvensizlik Var’

Bilet Satışındaki Azalmayı Piyangocular da Doğruladı: ‘Vatandaşta Güvensizlik Var’

 Bilet Satışındaki Azalmayı Piyangocular da Doğruladı: ‘Vatandaşta Güvensizlik Var’
Okunuyor Bilet Satışındaki Azalmayı Piyangocular da Doğruladı: ‘Vatandaşta Güvensizlik Var’

Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz, Milli Piyango’nun Demirören’e satılmasın ardından yılbaşı çekilişi biletlerinin satışlarının yüzde 30 düştüğünü açıkladı.

Milli Piyango’nun Demirören’e satılmasının ardından bilet satışlarında yaşanan düşüşü Ankara Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Poyraz da doğruladı ve düşüşün sebeplerini anlattı.  

Poyraz, yıl başı yaklaşırken Milli Piyango bileti satışları için, ‘Bu güvensizliğin verdiği; vatandaşta olumsuz yönde bu şans oyunlarına dönük; özellikle piyangoya dönük algının etkisiyle satışlar alabildiğine düşük. Geçen sene yüzde 100 ise bu sene yüzde 70 civarında satış var’ dedi.

“Bu işin düştüğü bayi sayısından ortada” ????

Hüseyin Poyraz şöyle devam etti:

“Özelleştikten sonra bu Demirören ve İtalyan ortaklığıyla kurulan şirket… Burada bir güvensizlik var. Zaten yani birçok kuruma güvensizlik olduğu kadar bu şirkete olan güvensizlikten dolayı satışlar bir hayli düşük

Geçen sene 500 civarında gezici piyango bayimiz varken, bu sayı şu anda şirketle sözleşme yapan bayi sayısı 90 ile 100 civarında, 90’ın biraz üzerinde. Burada aktif olarak çalışan bayi sayımız 45. Dolayısıyla burada işin düştüğü, bayi sayısından ortada. Dediğimiz gibi, bir de güvensizlik var. Bu güvensizliğin verdiği de vatandaşta olumsuz yönde bu şans oyunlarına dönük; özellikle piyangoya dönük böyle bir algının etkisiyle satışlar alabildiğine düşük. 

Geçen seneye göre yaşanan düşüş oranı daha çıkmadı. Yılbaşı çekilişinden sonra oran olarak ortaya çıkabilir ama biz bayilerle görüştüğümüzde geçen sene ki satışları yakalayamadıklarını dolayısıyla orada, diyelim ki geçen sene yüzde 100 ise bu sene yüzde 70 civarında satış var. Bayiler istediğini bulamadı, yani çok sıkıntıları var.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle