• Ana Sayfa
  • Oyun
  • FIFA’ya Rakip Olması Beklenen eFootball 2022, Neden Felaketle Sonuçlandı?

FIFA’ya Rakip Olması Beklenen eFootball 2022, Neden Felaketle Sonuçlandı?

 FIFA’ya Rakip Olması Beklenen eFootball 2022, Neden Felaketle Sonuçlandı?
Okunuyor FIFA’ya Rakip Olması Beklenen eFootball 2022, Neden Felaketle Sonuçlandı?

eFootball 2022’nin çıkışı ile birlikte FIFA 22’ye ciddi anlamda rakip olması bekleniyordu. Fakat oyunda yaşanan sıkıntılar, grafik ve oynanışın kötü olması ve daha birçok kötü özellikten dolayı oyun, oyuncuların gözünden düştü.

FIFA yine rakipsiz kaldı.

Bu yıl Konami tarafından büyük beklentiler ile birlikte duyurulan ve futbol oyunlarında bir rekabet ortamı oluşturması beklenen eFootball 2022, çıkışı ile birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.

Ücretsiz olarak çıkış yapan oyun, çıkışının ardından güncelleme almasına rağmen halen oyuncular tarafından sevilmedi.

Bunun sebebi olarak ise oyunun grafiklerinin ve oynanışının kötü olması geliyor.

Grafiksel hatalar çok fazla.

Oyun ilk çıktığından itibaren sosyal medyada oyuncular, oyunda yaşadıkları grafiksel hataları paylaştı.

Özellikle futbolcuların yüz ve vücutları, fizik kurallarına aykırı şekilde hareket ediyordu. Bu yüzden dolayı oyuncular, oyunun gerçekçiliğini zayıflatıp göz zevkini bozduğundan dolayı oyundan soğudu.

Ayrıca her an yaşanabilen bu hatalar, oyuncuların oyun zevklerini de azaltacaktır. Örnek vermek gerekirse FIFA 22’de böyle bir hata neredeyse hiç bir zaman yok, bundan dolayı oyunun henüz tam olarak bitmeden çıkması oyuncuları hiç mutlu etmedi.

Oynanış, FIFA’ya göre kötü.

Rekabet olarak FIFA, eFootball 2022’yi geçti.

FIFA, futbol oyunu seven oyuncular tarafından artık rakibi olmayan bir yapım. Yıllar içerisinde birçok futbol oyunu FIFA’ya rakip olmaya çalıştı ama her oyun, çeşitli hatalarından dolayı FIFA’ya bir türlü yetişemedi.

Umarız ki eFootball 2022, alacağı güncellemeler ile birlikte FIFA’ya yaklaşır ve iki oyun arasında bir rekabet yaşanır. Her zaman rekabet, daha iyi oyunları oynamamıza imkan sağlar.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle