• Ana Sayfa
  • Haber
  • İBB’ye Teştif Tartışması: Nedim Şener ve Murat Ongun Canlı Yayında Birbirine Girdi

İBB’ye Teştif Tartışması: Nedim Şener ve Murat Ongun Canlı Yayında Birbirine Girdi

 İBB’ye Teştif Tartışması: Nedim Şener ve Murat Ongun Canlı Yayında Birbirine Girdi
Okunuyor İBB’ye Teştif Tartışması: Nedim Şener ve Murat Ongun Canlı Yayında Birbirine Girdi

Gazeteci Nedim Şener ile İBB Sözcüsü Murat Ongun canlı yayında birbirine girdi. Şener, PKK irtibatlı olduğu belirtilen dernek referansıyla İSPER’e gasilhane personeli alındığını öne sürerken Ongun iddialara yanıt verdi. 

Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanlı’nın İBB’de başlattığı teftiş üzerinden canlı yayınında tartıştı. 

Terör örgütü PKK ile irtibatlı olduğu belirtilen dernek referansıyla İSPER’e 5 gasilhane personeli alındığını iddia eden Şener, İBB Muhtarlıklar Müdürü Ali Öztürk’ün sekreterliğini yapan ‘Eylo’ kod adlı Sevtap A.’nın da PKK üyesi olduğunu söyledi.

Bu iddiaların üzerine İBB Sözcüsü Murat Ongun, Haber Global canlı yayınına katılarak Şener’e cevap verdi.

“İBB’ye oyun yapılmaya çalışıldı” ????

Terörle bağlantılı 557 kişinin İBB2de işe alındığı iddiası hakkında konuşan Ongun, ‘Tespit yapılmışsa gelirsiniz bu teröristleri alırsınız gözaltına, ifadeleri alınır mahkemeye çıkarılır. Bu mesele üzerinden İBB’ye oyun yapılmaya çalışıldı’ dedi.

24 Aralık Cuma günü bakanlık tarafından İBB’ye bir yazı gönderildiğini söyleyen Ongun, bundan nasıl haberdar olunduğunu sordu. Şener, Ongun’un İBB’den bu kadar habersiz olduğunu vurguladığı konuşmasının devamında, ‘Yazık gerçekten yazık. Bak numarasını da okuyayım’ dedi.

Ongun, kendisine söylenen numaradan ve dosyadan sonradan haberi olduğunu ifade edince Şener, ‘Bak ne güzel öğrenmişsin. Öyle troll hesaplarla, ‘İBB Çalışıyor’ isimli Twitter hesabından saldırmak yok. Anında cevabı yapıştıracağım. Belediyeden habersizsin kardeşim sen. Ekrem İmamoğlu’na en büyük zararı sen veriyorsun. Yazık adama’ diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle