• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Elon Musk’ın Gençlere Tavsiyesinden Metaverse’teki İstanbul Arsalarına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Elon Musk’ın Gençlere Tavsiyesinden Metaverse’teki İstanbul Arsalarına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Elon Musk’ın Gençlere Tavsiyesinden Metaverse’teki İstanbul Arsalarına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Elon Musk’ın Gençlere Tavsiyesinden Metaverse’teki İstanbul Arsalarına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

30 Aralık perşembe günü teknoloji dünyasında öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan haberleri sizler için derledik.

1. Meclis’te son düzenlemenin verileceği kripto para yasa tasarısı ile ilgili gelişmeler merakla takip ediliyor. Survivor Semih’in de arasında olduğu, kripto para piyasasını temsilen Meclis’te görüşmelere katılan ekip, sosyal medyada gündem oldu.

2. Rakabet Kurulu, n11.com’un Getir’e devrine onay verdi. Kurumun hisselerinin bir kısmının sermaye artırımı yoluyla satın alınması işlemi için onay verildi.

3. NASA’nın ilahiyatçılarla iş birliği yapacağı haberlerinin ardından kamuoyunda Cübbleli Ahmet ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, NASA’ya destek verdi.

4. Yerli elektrikli otomobil Togg’un üretimi için Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulan tesisin yapım çalışmaları hızla sürüyor. Tesisten yeni görüntüler paylaşıldı.

5. Türkiye Uzay Ajansı ve TÜBİTAK’ın yetkilileri Rus Uzay Ajansı Roscosmos’un daveti üzerine Rusya’ya gitti. Heyet, uzay alanında iş birliğini geliştirmek ve ileride yapılabilecek potansiyel iş birlikleri üzerine görüşmeler gerçekleştirdi.

6. Metaverse platformu OVR’de Türkiye’den 20 binden fazla parsel satılırken, İstanbul’da 11 binden fazla parsel kullanıcılar tarafından satın alındı.

7. Dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan ve Tesla, SpaceX gibi dünya genelinde tanınan şirketlerin kurucusu olan Elon Musk, başarılı olmak isteyen gençlere 5 tavsiyesini paylaştı.

8. 2022 yılında oyunseverlerin ilgisini çekecek 9 etkinlik olacak. Pandemi sebebiyle geçtiğimiz yıl oyun endüstrisinin birçok paydaşı etkinliklerini iptal etmiş yahut online platformlar aracılığıyla gerçekleştirmişti. 2022 yılında ise bu devasa etkinlikler muhteşem şekilde geri dönüyor

9. Fransız otomobil üreticisi Citroën, Mısır’da çektiği bir reklam nedeniyle tepki topladı.

10. NASA, birkaç gün önce fırlatılan James Webb Uzay Teleskobu’nun 10 yıldan biraz daha fazla bir süre yörüngede kalabileceğini belirtti.

11. TikTok’ta görev yapan eski bir moderatör, travmatik video içeriğine sürekli maruz kalması nedeniyle zihinsel sağlığını koruyamadığını iddia ederek şirkete dava açtı.

12. Paylaşılan son haberlere göre teknoloji devi Apple’ın akıllı saatinin 8. modelinde kurma kolu yerine optik sensör kullanılacak.

13. Kadın ve erkek arasındaki cinsiyetler savaşı sürekli gündemde olsa da bilim insanları bu çetin rekabetin anne karnında başladığını saptadı.

14. Bundan tam 66 milyon yıl önce Dünya’ya çarpan bir göktaşı dinozorlarda dahil olmak üzere yaşamın %75’ini yok etmişti. Peki, bu göktaşı başka nelere yol açmıştı?

15. Merkür retrosu ve daha pek çoğunun insanları olumsuz ya da olumlu etkilediği sık sık konuşulanlar arasında. Peki, bu söylentiler gerçekten de doğru mu?

16. Çin’in şimdiye dek üzerinde sık sık çalıştığı veri merkezi inşalarını daha evvel duymuşsunuzdur. Geçtiğimiz günlerde planladığı sualtı veri merkezini hayata geçirmişti. Şimdi de büyük kıyı merkezlerinin veri ihtiyaçlarını desteklemek için mega boyutta duvarlar inşa edeceğini açıkladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle