Beşinci Doz İçin Randevular Açıldı

 Beşinci Doz İçin Randevular Açıldı
Okunuyor Beşinci Doz İçin Randevular Açıldı

Koronavirüs salgınına karşı iki doz Sinovac, iki doz BioNTech aşısı olan ve üzerinden 3 ay geçenler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında 2 doz Sinovac, 2 doz BioNTech aşısı olmuş ve son aşısının üzerinden 3 ay geçenler için hatırlatma dozu randevuları açıldı.

Sağlık Bakanlığı’nın 30 Aralık’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 369 bin 647 testten 39 bin 681’i pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 139 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 24 bin 854 olarak açıklandı.

İllere göre aşı sıralaması

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 86.2 aşılama oranıyla Ordu birinci sırada yer alıyor. Yüzde 59.2 aşılama oranı ile Urfa ise son sırada bulunuyor.

2.doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 82.8 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 80.5 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 75.3 ile İstanbul yer alıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle