• Ana Sayfa
  • Haber
  • Aman Dikkat: ‘Başkasının Kocasıyla Flört Ettiniz, Hakkınızda Şikayet Var’ Mesajıyla Hesapları Çalıyorlar!

Aman Dikkat: ‘Başkasının Kocasıyla Flört Ettiniz, Hakkınızda Şikayet Var’ Mesajıyla Hesapları Çalıyorlar!

 Aman Dikkat: ‘Başkasının Kocasıyla Flört Ettiniz, Hakkınızda Şikayet Var’ Mesajıyla Hesapları Çalıyorlar!
Okunuyor Aman Dikkat: ‘Başkasının Kocasıyla Flört Ettiniz, Hakkınızda Şikayet Var’ Mesajıyla Hesapları Çalıyorlar!

Her geçen gün daha garip bir dolandırıcılık yöntemi öğreniyoruz. ‘Başkasının kocasıyla flört ettin’ de bunlardan biri… Bu tür numaralara kanmamak için bilinçlenmek gerekiyor!

Bundan bir süre önce ‘Fotoğraflarınız Tinder’da kullanılmış, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz’ temalı dolandırıcılık yöntemleri çıkmıştı.

‘Phishing’ yöntemiyle kadınların hesaplarına ulaşan dolandırıcılar, kendilerine kanan kadınlara birçok tehdit ve hakaretle kabus yaşatıyordu.

Yalnızca Tinder değil, kadınların haklarında kötü bir şeyler yazıldığı iddiasıyla sahte hesaplardan aldıkları mesajların ardı arkası kesilmiyor.

Bu tür mesajlara karşı soğukkanlılığı koruyarak hesapları şikayet edip engelleyerek geçmek gerekiyor.

Yeni çıkan yöntem, insana ‘Yok artık!’ dedirten cinsten…

Kadınlara ‘başkasının kocasıyla flört ettiğiniz için hakkınızda şikayet var’ mesajını atarak korkutan dolandırıcılar, linke tıklandıktan sonra hesapları ele geçiriyor.

Bu tuzağa düşmemek için yabancılardan gelen linklere tıklamamakta ve hesaplarınızı çift faktörlü kimlik doğrulamayla güvende tutmakta fayda var.

Bu linkler yalnızca yabancılardan da gelmiyor. Dolandırıcılar, hesabını çaldıkları arkadaşlarınızdan size mesaj atabiliyorlar.

Ancak uyarmakta fayda var, iki faktörlü kimlik doğrulaması da %100 güvenlik sağlamıyor!

Bu nedenle sizin hakkınızda özellikle de cinsel bir sebeple şikayet olduğu konusunda atılan mesajlardaki linklere tıklamayın!

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle