• Ana Sayfa
  • Haber
  • İçişleri Bakanlığı, Soylu’nun Uyuşturucu Taşıyan Uçağın Sahibine Randevu Vermesine Açıklık Getirdi

İçişleri Bakanlığı, Soylu’nun Uyuşturucu Taşıyan Uçağın Sahibine Randevu Vermesine Açıklık Getirdi

 İçişleri Bakanlığı, Soylu’nun Uyuşturucu Taşıyan Uçağın Sahibine Randevu Vermesine Açıklık Getirdi
Okunuyor İçişleri Bakanlığı, Soylu’nun Uyuşturucu Taşıyan Uçağın Sahibine Randevu Vermesine Açıklık Getirdi

İçişleri Bakanlığı, Brezilya’da Türkiye merkezli ACM Airlines şirketine ait özel uçakta 1.3 ton kokain ele geçirilmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan Şeyhmus Özkan’a, ‘terör örgütü PKK tarafından tehdit edildiği ve haraç istendiği’ gerekçesiyle 3 yıl önce randevu verildiğini, bu randevunun Bakan Soylu ile Özkan’ın ilk ve son görüşmesi olduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanı Soylu’nun Müşaviri Burak Gültekin, Brezilya’da özel uçakta 1,3 ton kokain ele geçirilmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan iş insanı Şeyhmus Özkan’a, 3 yıl önce Bakan Soylu tarafından verilen randevuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“İlk ve son kez görmüştür”

Gültekin, paylaşımında şunları kaydetti:

‘7 Aralık 2018 tarihinde, Şeyhmus Özkan isimli şahsa, ‘ Pkk Terör örgütü tarafından tehdidi ve haraç istendiğiyle ilgili Sayın Bakanımızın Doğru Yol Partisi İstanbul İl Başkanlığı döneminden ve Küçükçekmece’den tanıdığı Kemal Yıldırım’ın talebi üzerine randevu verilmiş; ilgili şahıs, yanında V.T. ve O.Ö. isimli iki iş insanıyla gelmiştir. Sayın Bakanımız, Kemal Yıldırım dışındaki bu üç şahsı ilk ve son kez burada görmüştür.’

“Demirtaş’ın kendisinden para talep ettiğini öne sürdü”

trthaberstatic.cdn.wp.trt.com.tr

Özkan’ın, randevu sırasında PKK terör örgütü tarafından ölümle tehdit edildiğine ve şantajla kendisinden para istendiğine dair belgeleri gösterdiğini dile getiren Gültekin, ‘Ayrıca ilgili şahıs, ekteki ifadelere de yansıyan şekilde, terör örgütü mensuplarının ve Selahattin Demirtaş’ın, bir seçim öncesi telefonla arayarak ‘kendisinden para talep ettiği’ kaydını da dinletmiştir. Bunun üzerine şahıs, Terörle Mücadele Daire Başkanlığına ve akabinde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne yönlendirilmiş ve ihbarın incelenmesi istenmiştir.’ ifadelerine yer verdi.

Soylu suç duyurusunda bulunacak

Fotoğrafın kullanılarak bir algı operasyonu yapıldığını ifade eden Gültekin, bununla ilgili Bakan Soylu’nun, avukatı aracılığıyla suç duyurusunda bulunacağını bildirdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle