Togg CEO’su: ‘Gelecekte Scooter ve Küçük Araçlar da Üretebiliriz’

 Togg CEO’su: ‘Gelecekte Scooter ve Küçük Araçlar da Üretebiliriz’
Okunuyor Togg CEO’su: ‘Gelecekte Scooter ve Küçük Araçlar da Üretebiliriz’

Yerli elektrikli otomobil Togg’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, şehir içi ulaşım için gelecekte farklı ulaşım çözümü üretimlerine imza atabileceklerini belirterek, pazardaki ihtiyaçlara göre scooter veya küçük ulaşım araçlarını da üretebilecek bir yapıda olduklarını söyledi.

Karakaş, “Mikro mobilite çözümleri gelecekte Togg’da olabilir. Pazardaki fırsatların gelişimiyle alakalı. 15 yıllık planlamamız dışına çıkmayacağımız anlamına gelmiyor” ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak’tan Şuayip Alabay’a konuşan Karakaş, 15 yıllık planlamanın yolunda gittiğini ve hiçbir aksamanın yaşanmadığını söyledi.

M. Gürcan Karakaş merakla beklenen “fiyat” konusuna da değindi.

Sonuçta ulaşılabilirlik veya rekabetçilik sadece ve sadece bulunduğunuz segmentle ilgili değil, ekosistemle beraber ulaşacağınız adetlerle de alakalı. Biz 5 modelle beraber ‘en maksimize edilmiş’ Türkiye pazarına baktığımızda adetlere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun belki küçük araç büyük araç şeklinde yer değiştirme olabilir. Önümüzde hala esnek bir zamanımız var. Oralara geldiğimizde de fiyat açısından daha ulaşılabilir noktalar o zaman olacaktır diye düşünüyoruz.

‘Togg için en akılcı çözüm ne ise onu yapma niyetindeyiz’

Yeni nesil kullanıcıların araçlarla buluşma noktalarının da değiştiğinin altını çizen Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, şöyle devam etti: 

Yıkıcı yaklaşımlar da sergileniyor. Biz bunların hepsini gözlemliyoruz. Yerinde ziyaret ediyoruz. Onların yaşadıkları sıkıntıları ve farklılıkları tespit ediyoruz. Çıkardığımız sonuç şu: Kullanıcıların ihtiyaçları temelde bilgi toplamak ve bunun yanında dokunarak test etmek. Bunu illaki fiziksel bir kristal saray içerisinde yapmanız gerekmiyor. O imkanı sağlayacak bir kullanıcı deneyimi ağı yeterli. Biz onun üzerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Yönetim kurullarımızda da konuşuyoruz. O bağlamda hem ülkemiz için, hem de Togg için en akılcı çözüm ne ise onu yapma niyetindeyiz.

Öte yandan Togg, ABD’nin Las Vegas eyaletinde düzenlenecek olan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2022’de sahneye çıkacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle