• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (3 Ocak)

Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (3 Ocak)

 Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (3 Ocak)
Okunuyor Bugün Neler Yaşandı? Günün En Çok Konuşulan ve Tartışılan Haberleri ile Sosyal Medyanın Gündemi (3 Ocak)

1 Ocak günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Aralık ayı enflasyon oranlarının açıklanmasıyla birlikte memur ve memur emeklilerinin maaş zam oranı belli oldu. Memur ve memur emeklisine yüzde 5+22,48, işçi emeklisine yüzde 25,48 zam yapılacak.

2. Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görevli Cihad Kısa, bir ses kaydı nedeniyle sosyal medyada gündem oldu. Kısa’nın Hz. Meryem ile ilgili sözleri nedeniyle Twitter’da #CihatKısaGörevdenAlınsın etiketi açıldı.

3. 1 Ocak Cumartesi akşamı ilk bölümüyle FOX TV’de yayınlanmaya başlanan ‘Maske Kimsin Sen?’ yarışması, ünlü isimlerin kullandığı kostümler nedeniyle sosyal medya kullanıcıları tarafından tepkiyle karşılandı. Yarışmayı izleyenlerin bir bölümü ‘#FOXtvhaddinibil’ etiketiyle tepki gösterirken, bir bölümü de eğlenceli buldu.

4. MetroPOLL Araştırma Şirketi’nin ekonomi politikasına güven araştırmasında çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

5. Hilal Kaplan, ‘Bazı Avrupa ülkelerinde elektrik faturalarındaki ortalama vergi ve masraf oranı yüzde 60’a kadar çıkabilirken, bu oran ülkemizde yüzde 20’de tutuldu’ dedi, sosyal medya yorumsuz kalamadı. Detaylar içeriğimizde…????

6. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki Ağrı Sevgi Evi’ni ziyaret ederek ‘devlet koruması’ altındaki çocukları ifşa etti. Yayınladığı görüntüler tepki çekti.

7. İzmir’de yürekleri yakan olayda 8 yaşındaki Eymen halasının aracının altında ezilerek hayatını kaybetmişti. 6 yıla kadar hapsi istenen ve olaydan sonra psikolojik destek alan hala Zerrin Kara’dan dikkat çeken bir paylaşım geldi…

8. Çin’de 33 yıl önce kaçırılan Li Jingwei isimli adam, çocukluk yıllarını geçirdiği köyüne dair hatırladığı yerlerin haritasını çizip sosyal medyada paylaştı. Haritanın sosyal medyada viral olması sonrasında devreye giren polis ekipleri, Li’nin annesini buldu.

9. Zonguldak’ta, yürekleri yakan bir olay yaşandı. Aysel İleri (20), evinde silahla göğsünden vurulmuş olarak ölü bulundu. Ailesi ile yaşayan İleri’nin ölümüyle ilgili savcılık soruşturma başlattı

10. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan kadın ve kızı, albay emeklisi eşinden 2,5 yıldır haber alamadığını, 25 yıllık eşini görümcesinin kaçırdığını iddia etmişti. Bugün de Seyhan Kaya ve Mustafa Kaya sonunda stüdyoda bir araya geldi.

11. Sigara ve alkol grubundan alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) artış gösterdi.

12. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Aralık ayı rakamlarına göre enflasyon %36. Ancak yine TÜİK tarafından da açıklanan bazı gıda ürünlerindeki yıllık artış, ceplerimizi yakıyor…

13. Ekonomik ve siyasi sıkıntıları arşa vurmuş her ülke vatandaşı gibi Türkiye’de de yoğun bir göç talebi var. İmkanı olan giderken imkanı olmayan da imkan yaratmaya çalışıyor. Tabii Kanada gibi müreffeh bir ülkede soğuklardan şikayet edilince de haliyle Twitter ahalisi Ortadoğu realitesini tweet atanın yüzüne çarpıyor.

14. Twitter’da bir kullanıcı ‘Bu epiduralsiz normal doğum ısrarı tamamen patriarkayla alakalı. Anne demek cefa çekmek. Epidural alırsam o kutsallaştırılan acıyı çekmezsem tam anlamıyla anne olamam diye düşünüyor kadınlar erkek dünyası sağolsun. Hayır gereksiz cengaverlik yapmaya gerek yok. Zorunda değiliz.’ diyince olanlar oldu, erkek bir kullanıcı durum karşısında fikir beyan etmeden duramadı. Tabii pek çok insandan da tepki gördü.

15. ‘Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus’ çıktığı günden bu yana pek çok farklı konuda tartışmaya yol açtı. Önce Yılmaz’ın komik olup olmadığını tartıştık, şimdilerde de ünlü komedyenin homofobik ve cinsiyetçi olup olmadığını konuşuyoruz. Bakalım siz ne düşüneceksiniz…????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle