• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Tesla’nın 2021’deki Rekor Araç Teslimatından TV’lerde NFT Dönemine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Tesla’nın 2021’deki Rekor Araç Teslimatından TV’lerde NFT Dönemine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Tesla’nın 2021’deki Rekor Araç Teslimatından TV’lerde NFT Dönemine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Tesla’nın 2021’deki Rekor Araç Teslimatından TV’lerde NFT Dönemine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

3 Ocak pazartesi günü teknoloji dünyasında öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan haberleri sizler için derledik.

1. Geçtiğimiz yıl pandemi süreci nedeniyle sadece online olarak gerçekleşen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES, bu yıl hem fiziksel hem de online olarak gerçekleşecek. Fuar, bu hafta başlıyor.

2. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2021 yılında 936 bin 172 araç teslimatı gerçekleştirdiğini açıkladı.

3. Yerli elektrikli otomobil Togg’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, şehir içi ulaşım için gelecekte farklı ulaşım çözümü üretimlerine imza atabileceklerini belirterek, pazardaki ihtiyaçlara göre scooter veya küçük ulaşım araçlarını da üretebilecek bir yapıda olduklarını söyledi.

4. Elektrikli otomobil kullanıcılarının şehir içi ve şehirler arası yollarda yaygın olarak kullandığı şarj istasyonlarından olan ZES, 2022 yılı için yeni şarj tarifesini yayınladı.

5. Dünyanın en popüler müzik dinleme uygulamalarından birisi olan Spotify, sanatçılara ne kadar ödüyor hiç merak ettiniz mi?

6. Arabam.com, 2021’de platformdaki en çok araç satış ilanına sahip olan motor tipinin yüzde 53 ile dizel olduğunu ve en çok ilan açılan markanın da Renault olduğunu açıkladı.

7. Akıllı cihazları birbirleriyle karşılaştırmak için yaygın olarak kullanılan bir yazılım kıyaslama aracı olan AnTuTu, Aralık 2021’in Android işletim sistemine sahip en iyi 10 akıllı telefonunu açıkladı.

8. Teknoloji devi Samsung, bu yıl çıkaracağı akıllı televizyonlarda NFT özelliğinin olacağını duyurdu.

9. Çinli teknoloji şirketi Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı Android 12 tabanlı yeni arayüzü olan MIUI 13’e hangi modellerin güncellenebileceği belli oldu.

10. Sosyal medya ağı Twitter, ABD’de Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Greene’nin kişisel hesabını, Kovid-19 hakkında çarpıtma yaptığı gerekçesiyle süresiz askıya aldığını duyurdu.

11. Kripto paraların atası Bitcoin, 13. yaşını kutluyor.

12. Eskileri yâd edelim mi? İşte yeni telefon almak hayal olmuşken yılların efsane telefonları…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle