• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Aşı Pasaportuna Hayır’ Diye Bağıran Adam Kendini Ateşe Verdi…

‘Aşı Pasaportuna Hayır’ Diye Bağıran Adam Kendini Ateşe Verdi…

 ‘Aşı Pasaportuna Hayır’ Diye Bağıran Adam Kendini Ateşe Verdi…
Okunuyor ‘Aşı Pasaportuna Hayır’ Diye Bağıran Adam Kendini Ateşe Verdi…

Avustralya’nın Victoria eyaletinde bir adam, ‘Aşı pasaportuna hayır’ diye bağırarak kendisini ateşe verdi. Hastaneye kaldırılan adamın hayati tehlikesi sürüyor.

Avustralya’nın Victoria eyaletinde bir adam, yeni bir aşı zorunluluğu da dahil olmak üzere ülkenin koronavirüs kısıtlamalarını protesto etmek için kendini ateşe verdikten sonra ağır yaralandı.

Yerel basında çıkan haberlere göre, görgü tanıkları kimliği belirsiz bir adamın kendisini benzine batırdığını ve ateşe verdiğini belirtirken, bu sırada devam eden pandemi önlemlerine tepki gösterdi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir tanık, konuyla ilgili olarak Melbourne’den Herald Sun’a verdiği demeçte, ‘Cildi yanıyordu, derisi gömleğime yapıştı. Pandemi önlemleri hakkında bağırıyordu’ ifadelerini kullandı.

Olay sırasında yakındaki bir restoranda yemek yiyen başka bir tanık ise, adamın ‘Aşı pasaportuna hayır’ diye bağırdığını duyduğunu, etrafa ‘kitap attığını’ gördüğünü ve ardından kendisine ve arabasına benzin döktüğünü söyledi. Tanık, ‘Bu kasıtlıydı’ dedi.

İntihar girişiminin ardından birkaç kişi adamı durdurmaya ve alevleri söndürmeye çalıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle