• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bahçeli: ‘İBB Başkanı’nın Mahkeme Huzuruna Çıkması Yetmez, Görevinden Alınması Şarttır’

Bahçeli: ‘İBB Başkanı’nın Mahkeme Huzuruna Çıkması Yetmez, Görevinden Alınması Şarttır’

 Bahçeli: ‘İBB Başkanı’nın Mahkeme Huzuruna Çıkması Yetmez, Görevinden Alınması Şarttır’
Okunuyor Bahçeli: ‘İBB Başkanı’nın Mahkeme Huzuruna Çıkması Yetmez, Görevinden Alınması Şarttır’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ‘İBB’de işe alınan kişilerden 557’sinin terör örgütleri ile ilişkili olduğu iddiası üzerine, İçişleri Bakanlığı’nın teftiş mekanizmasını çalıştırması bir idare marifetidir. Bundan rahatsızlık duyanlar, İçişleri Bakanımızı karalamaya yeltenenler, Türk milletinin kripto hasımlarıdır’ dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

2021’de dünyada ve Türkiye’de yaşanan önemli gelişmelerin bir değerlendirmesini yapan MHP lideri Bahçeli, İBB’ye yönelik ‘terör’ soruşturmasına sert sözlerle değindi.

Bahçeli, “Teftiş sürecinin İBB Başkanı ile ilgili mesele olmadığını iddia edenler siz nasıl bir kafaya sahipsiniz? Belediye başkanı kimlerin işe alınıp alınmayacağını sormayacak mıdır? Bunları sorduysa biliyorsa suçludur. İBB Başkanı her durumda sorumludur. Suç sabit görülürse İBB Başkanı 1 saniye bile olsa makamını işgal edemez, etmemelidir” dedi.

Bahçeli’nin satırbaşları şöyle:

‘2021 yılını geride bırakarak yeni yıla yeni umutlarla girmiş oluyoruz. Muhatap olduğumuz tehditlerle başa çıkabilmek için dört başı mahmur bir tarih şuuruna sahip olmamız lazım.

Süte su katan, kana ekmek doğrayan, vicdanı esir kampına düşen, iradesi dümen, ilkesi duman olan kim varsa tanımalıyız, ipliklerini de pazara çıkarmalıyız.

6 Ocak’ta ABD Kongre baskınıyla çetin geçeceği belli olan 2021 yılında demokrasi ayıpları, hukuk kayıpları, insan hakkı ihlalleri, asimetrik kapışmalar, ekonomik saldırılar, insani dramlar, doğal afetler, kanlı darbeler, çok kutupluluk sancıları yaşanmıştır.

Tehditlerle başa çıkabilmek, maruz kaldığımız tehlikeleri her cephede karşılayabilmek için dört başı mağrur bir tarih şuuruna ve Millet sevgisine sahip olmamız lazımdı. Yaşadığımız her anın bizlere vermiş olduğu derslerle kimin dost kimin düşman olduğu anlayabilmeliyiz.

Mensubiyetinden onur duyduğumuz bir Milletimiz vardır. Elbette sorumluluklarımız ağırdır. 2021 yılını teferruat ile yorumlamalıyız. 2022’de millet ve ülke yararına olanları temin ve takip etmek başlıca görevimizdir.’

‘Maaşlardaki iyileştirmeyi hayata geçirmek zorundayız’

‘Salgın tüm dünyayı vahim şekilde etkilemektedir. Corona virüsten ölüm sayısı dünyada 5.5 milyona dayanmıştır. Ekonomiden ticarete, diplomasiden siyasete virüsün tahribatı hakimdir.

Ülkemizde vakaların artış trendinde olması üzerinde durulması gereken bir husustur. Salgın yokmuş gibi davranmak çok riskli ve tehlikelidir. Deniz kenarına ev yapan çok dalga görecektir.

2022 yılında corona virüsün yenilmesi her insanımızın ortak mücadeleye dahil olmasına bağlıdır.

Ebelerimiz, hasta bakıcılarımız, hemşirelerimiz, doktorlarımız fedakarlıkla çalışmaktadır. Onlara minnet ve şükran duyuyoruz. Maaşlarındaki iyileştirmeyi süratle gerçekleştirmemiz şarttır.’

‘İBB Başkanı her türlü suçludur’

‘İBB’de işe alınan çok sayıda kişiden 557’sinin terör örgütleriyle irtibat ve iltisak içinde olduklarına dair yabana atılmayacak iddianın üzerine gidilmesi, İçişleri Bakanlığı’mızın teftiş mekanizmasını çalıştırması bir hukuk gerçeği, bir idare marifetidir.

Bundan rahatsızlık duyanlar, İçişleri Bakanımızı karalamaya yeltenenler, kızarmaz gözleri, utanmaz yüzleri, uslanmaz yüzsüzlükleriyle Türkiye’nin karşı cephesi, Türk milletinin kripto hasımlarıdır.

Belediyeye FETÖ’cüleri, PKK’lıları, DHKPC’lileri, MLKPlileri doldurmanın neresinde adalet, neresinde ahlak vardır? İBB Başkanı imtiyaz mı kazanmıştır? Çürük yumurta senin dilinin altındaki bakla nedir?

İBB Başkanı kimlerin işe alınıp alınmadığını sormadı mı? Sorup da HDP için sustu ise suçludur? Hiç sormadı ise katmerli suçludur. İBB Başkanı her türlü suçludur. İddialar doğru çıkarsa İBB Başkanı’nın bir saniye o koltukta durmaması gerekir.

Özel teşebbüsten dolayı endişeli ve üzüntülü olduğunu söyleyen, sürecin İmamoğlu’nun tabi adaylığını güçlendireceğini ifade eden bizim de bu niyette olduğumuza yönelik kuşkularını paylaşan sulu gözlü siyasetçi sana soruyorum.

Siyasete devam etmek için CHP’de yer mi yapıyorsun? Kaybettiğin itibarını Halk TV ekranlarında mı arıyorsun?

Hukukun üstünlüğü varsa, ki vardır ve kesindir, o zaman kamu görevi icra eden herkes yeri ve zamanı geldiğinde yaptıklarından veya yapamadıklarından dolayı hesap vermekle yükümlüdür.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde suç işlenmişse, teröristler bir diyet programı kapsamında işe alınmışsa, bunun birinci derecede sorumlusu temsili olarak şube müdürü Ahmet, daire başkanı Mehmet değil; bal gibi, buz gibi Belediye Başkanı olan zattır.

Bu kapsamda herkes teftiş cihetiyle ulaşılacak sonucu beklemelidir. Suç sabit görülür, suçlular tespit edilirse bundan sonraki etap mahkemelerdir.

Bu süre zarfında teröristlerin işe girdiği belge ve bilgilerle bir rapor formatına bağlandıktan sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sadece mahkeme huzuruna çıkması yetmez, görevinden alınması şarttır, adaletin icabıdır, hitamında sorumluluk Büyükşehir Belediye Meclisi’ne aittir.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle