• Ana Sayfa
  • Haber
  • Daha Omicron Devam Ederken: Fransa’da 46 Mutasyona Sahip Yeni Korona Varyantı Bulunduğu İddia Edildi

Daha Omicron Devam Ederken: Fransa’da 46 Mutasyona Sahip Yeni Korona Varyantı Bulunduğu İddia Edildi

 Daha Omicron Devam Ederken: Fransa’da 46 Mutasyona Sahip Yeni Korona Varyantı Bulunduğu İddia Edildi
Okunuyor Daha Omicron Devam Ederken: Fransa’da 46 Mutasyona Sahip Yeni Korona Varyantı Bulunduğu İddia Edildi

Dünya Güney Afrika’da keşfedilen ve hızlı bir şekilde yayılan Omicron varyantı ile mücadele ederken Fransa’dan korkutan bir haber geldi. Fransa’da Medrxiv’de yayınlanan ve henüz hakem onayı almamış makalede Covid-19’un 46 mutasyona sahip varyantının ortaya çıktığı öne sürüldü.

IHU Mediterranean Infection Enstitüsü tarafından yayınlanan makalede, ülkenin güneyinde aynı bölgede yaşayan, Kamerun’dan dönen 12 hastanın PCR testlerinin incelendiği belirtildi.

Yapılan analizlerle elde edilen sonuçlarda, tespit edilen varyantın 46 farklı mutasyona sahip olduğu açıklandı. Hastaların, Alpes-de-Haute-Provence ilindeki Forcalquier kasabasından oldukları belirtildi.

Makalede, “Mevcut genomların mutasyon modeli, önceki tanımımıza dayanarak “IHU” olarak adlandırdığımız yeni bir varyantı gösteriyor” denildi.

‘Muhtemelen Kamerun kökenli’

Varyantların aşı kaynaklı bağışıklıktan kaçma riski ve buna bağlı endişe oluşturduğunun altı çizilen makalede, “Covid-19 varyantları, özellikle aşı kaynaklı bağışıklıktan kaçma riski açısından önemli bir virolojik, epidemiyolojik ve klinik endişe haline geldi. Burada, muhtemelen Kamerun kökenli yeni bir varyantın güneydoğu Fransa’da ortaya çıkışını ifade ediyoruz” denildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle