• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Potterheadler Buraya! Harry Potter: Return to Hogwarts’la Beraber Öğrendiğimiz Birbirinden İlginç 16 Bilgi

Potterheadler Buraya! Harry Potter: Return to Hogwarts’la Beraber Öğrendiğimiz Birbirinden İlginç 16 Bilgi

 Potterheadler Buraya! Harry Potter: Return to Hogwarts’la Beraber Öğrendiğimiz Birbirinden İlginç 16 Bilgi
Okunuyor Potterheadler Buraya! Harry Potter: Return to Hogwarts’la Beraber Öğrendiğimiz Birbirinden İlginç 16 Bilgi

Harry Potter’ın 20. yılı için hazırlanan Harry Potter: Return to Hogwarts programı sonunda yayınlandı! Program için efsanevi seride yer alan oyuncuların birçoğuyla özel röportajlar yapıldı. Bu sayede film hakkında daha önce öğrenmediğimiz şeyleri de öğrenmiş olduk. Gelin bakalım bugünlük Harry Potter dozumuzu alalım!

1. Kitaplar ilk çıktığında küçük bir çocuk olan Emma’ya kitapları babası okuyordu ve o kadar büyük bir hayrandı ki, babasının durmasını asla istemiyordu!

Yalnızca Emma değil, ekipteki gençlerin hepsi çocukken kitapları çılgınca okuyordu ve filmde yer almadan önce de Harry Potter’ın büyük bir hayranıydılar.

2. Phelps kardeşler, İkiz Weasleyler rolü için seçmelere gittiklerinde orada bulunan ikizler arasında bir tek kendilerinin aynı üstleri giymediklerini gördüklerinde hemen oradan çıkıp sokağın karşısındaki mağazaya gittiler.

Hemen mağazada buldukları bir üstten iki tane alıp giydiler ve seçmelere öyle girdiler.

3. Filmdeki cast bir bir belli olurken bir türlü aradıkları Harry’i bulamıyorlardı. Bir gün televizyonda David Copperfield’da yer alan küçük Daniel’ı gördüler ve o an onun Harry olmasına karar verdiler bile!

Ancak başlangıçta Daniel’ın ailesi Harry Potter projesine sıcak bakmadı çünkü Daniel’ın hayatının tamamen aksayacağını düşündüler.

4. En zor sahneler Quidditch oyunun yer aldıklarıydı. Çünkü izleyicilerin oyunun kurallarını tam olarak anlaması, yönetmenin iyi bir şekilde aktarması gerekiyordu.

Bu sebeple serinin yazarı J. K. Rowling, yönetmenin oyunu iyi bir şekilde aktarabilmesi için Quidditch’in kurallarının yer aldığı temel bir kural kitabı hazırladı.

5. Lucius Malfoy’u canlandıran Jason Isaacs başlangıçta rolü kabul etmek istemedi çünkü böyle bir filmde çocukları korkutan kötü karakteri oynama düşüncesi ona doğru gelmemişti.

İyi ki rolü kabul etmiş… Karaktere öyle başarılı hayat verdi ki!

6. Draco’nun babası tarafından bir şeye dokunmaması için uyarıldığı bu sahnenin bir de görünmeyen bir yüzü var…

Aslında ilk çekimde Jason, elindeki bastonla Tom’un eline vurmuştu. Ancak bastonun ucunda keskin kısımlar olduğunu bilmiyordu. O zamanlar küçük bir çocuk olan Tom’un canı öylesine yandı ki, gözleri doldu. Bunun üzerine Jason Tom’dan birçok kez özür diledi.

7. Yönetmen, çocukların karakterlerle daha fazla bütünleşebilmesi için karakterleri hakkında bir deneme yazmalarını istedi. Emma 12 sayfalık bir ödev teslim etti, Rupert ise 1 sayfa bile yazmadı! ????

Yönetmen Rupert’a neden yapmadığını sorduğunda ise cevabı; ‘Ron’un bunu yapmayacağını düşündüm’ oldu. İşte o an yönetmen Rupert’ın Ron için tamamen doğru seçim olduğuna emin oldu!

8. Yönetmenlerden Mike Newell, ikizlerin kavga ettiği sahneyi beğenmedi ve onlara nasıl kavga edeceklerini gösterirken birkaç kaburgasını kırdı. ????

9. Emma’ya göre Ron ve Harry ilk defa Noel Balosu’nda Hermione’yi yanlarındaki bir yardımcı yerine genç bir kız olarak görmüşlerdi.

Ayrıca Emma’nın balo zamanı merdivenlerden havalı havalı indiği sahne o kadar fazla tekrarlandı ki, bir keresinde Emma merdivenlerden düştü. ????

10. Emma’nın küçükken Tom’a ne kadar aşık olduğu da programın en tatlı anlarından biriydi…

Çocuklardan Tanrı’nın neye benzediğini düşündüklerini çizmeleri istendiğinde, Tom kaykayın üzerinde şapkalı bir kız çizdi. Emma işte o zaman ona aşık oldu. ????

11. Çekim esnasında Bellatrix’i canlandıran Helena Bonham Carter’a istediği gibi davranması için izin veriliyordu…

Senaryoda yer almasa da zıplayıp hoplayabiliyor ve kıkırdayabiliyordu. Ayrıca onun bir çekimde yaptığı performansın aynısını bir daha yapmasını kimse beklemiyordu çünkü çok spontane oynuyordu! Aşık olunmayacak gibi değil. ????

12. Serinin beşinci filminde sonra Emma daha fazla devam etmek istemedi çünkü sette kendini çok yalnız hissediyordu.

Ayrıca ‘Bu sonsuza kadar sürecek mi?’ endişesine de kapıldı. Rupert ve Daniel o zamanlar dile getirmese de bu korkunun aynısını kendilerinin yaşadığını itiraf ettiler.

13. Serinin belki de en kendine has karakteri olan Luna’yı canlandıran Evanna Lynch, kadroya dahil olmadan önce J. K. Rowling ile mektup arkadaşı olmuştu.

11 yaşından beri J. K. Rowling’e mektup yollayan Evanna bir gün yazar tarafından fark edildi ve mektup arkadaşı oldular. Daha sonra Luna karakteri için herkesin katılabileceği bir seçme yapıldı ve Evanna Londra’ya giderek şansını denedi.

14. 11 yaşındayken Emma bir hamster aldı ve her yerde onu yanında taşıyordu. Hamsterı Millie öldüğünde set ekibi onun için özel bir tabut yaptırdı.

Ancak Emma hamsterından ayrılmak istemiyordu. En sonunda ekiptekiler ‘Artık Millie’yi tabuta koymalısın!’ diye uyardıklarında hamsterını gömmeyi kabul etti.

15. Daniel ilk başta Harry ve Ginny’nin ilişkisini garip buldu. Ayrıca çocukluktan beri onun büyümesini izleyen kişilerin yer aldığı bir ekibin önünde öpüşmek de onun için çok zor oldu. ????

16. Bir diğer olay öpüşme de Rupert ve Emma’nınkiydi! Öpüşme sahnesinin o hafta çekileceği onlara haber verildikten sonra ikilinin en rahat hissettikleri an beklendi.

Ayrıca tüm oyuncular ve set ekibi o sahneyi izlemek için orada bulunmak istedi. Sonuçta Ron ve Hermione’nin öpüşmesi dile kolay 7 film boyunca beklenmişti! Ancak ikilinin öpüşmesi o kadar da kolay olmadı çünkü kardeş gibi büyümüşlerdi. Emma o an Rupert’ı öpmek için adım atmasaydı öpüşemeyeceklerini anladığı için üzerine atıldı ve bu sahne böyle çekildi. ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle