• Ana Sayfa
  • Haber
  • İntihar Eden Yunus Gezer’den Sevgilisine Havuz Kapattıran Belediye Başkanına Günün En Çok Konuşulan Haberleri

İntihar Eden Yunus Gezer’den Sevgilisine Havuz Kapattıran Belediye Başkanına Günün En Çok Konuşulan Haberleri

 İntihar Eden Yunus Gezer’den Sevgilisine Havuz Kapattıran Belediye Başkanına Günün En Çok Konuşulan Haberleri
Okunuyor İntihar Eden Yunus Gezer’den Sevgilisine Havuz Kapattıran Belediye Başkanına Günün En Çok Konuşulan Haberleri

5 Ocak günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, Twitter’da bir kullanıcının paylaştığı, Karacasu’da yer alan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Afrodisias Antik Kenti’nin fotoğrafını beğendi.

2. Sigaraya gelen ÖTV zammından sonra alkollü içeceklere yüzde 43 oranında zam geldi.

3. Bupar Araştırma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nde gerçekleştirdikleri bir anketle karşı karşıya getirdi.

4. Konya’nın Yunak ilçesinin AKP’li Belediye Başkanı Ali Konak’ın bir kadınla alkol içip havuz kapattığı görüntüler ortaya çıktı. Konak, içtiği şeyin açıkça bira olduğu görülmesine rağmen ‘içtiğim gazozdu’ açıklaması yaptı.

5. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın CHP’nin sokak çağrısı yaptığı iddialarının ‘Hayal’ olduğunu belirterek, parti tabanına ‘Taşkınlık yapmayacaksınız, sokağa çıkmayacaksınız, sabırla sandığı bekleyeceksiniz’ şeklinde talimat verdiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanlığı’nda işlem yapılmayan İBB’deki yolsuzluk iddialarına ilşkin dosyalarda 13 milyar TL’lik kamu zararı tespiti bulunduğunu bildirdi.

6. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu toplantısında zam kararı alınması sonrası akaryakıt fiyatlarına büyük zamlar geleceği ileri sürüldü.

7. Sinpaş GYO’nun Marmaris ilçesine bağlı Kızılbük’teki otel ve devremülk projesi için ‘ÇED gerekli değildir’ kararı çıkması tartışmalara neden olmuştu. Bölgeden gelen görüntüler, durumun içler acısı halini ortaya koydu.

8. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Bulut, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) acil kullanım onayı verdiği Turkovac aşısının Faz-1, Faz-2 ve Faz-3 çalışmalarının olmadığını belirterek, Turkovac diye bir aşının olmadığını söyledi.

9. Google’ın bu yıl Türkiye’de de hizmete sunduğu deprem uyarı sistemi Alanya açıklarında meydana gelen 5.3’lük depremi 1 dakika öncesinden tahmin ederek kullanıcılarına sesli uyarı gönderdi. Peki Google bunu nasıl yaptı? Android’in deprem uyarı sistemi nasıl açılır?

10. Henüz 6 yaşında olan Ayşe Hüma’nın babasının YouTube kanalında kameranın karşısına geçerek yaptığı konuşmalar sosyal medyada tartışılıyor.

11. 20 – 27 Aralık tarihleri arasında 60 ilden 2 bin 850 vatandaşa ‘Yarın seçim olsa hangi pariye oy verirsiniz?’ sorusu yöneltildi.

12. 25 yaşındaki üniversite öğrencisi Yunus Gezer, sosyal medyada paylaştığı mektubun ardından yaşamına son verdi. Gencin mektubunda yazdıkları ise gündem oldu.

13. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Şanlıurfa’da ziyaret ettiği bir okuldaki eksikleri işaret ederek okul müdürüne, “Para istediniz de para mı vermedik? Bu çocukları niye burada mahzun halde bırakıyorsunuz” dedi. Bakan Özer, İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt’a ise ‘Gezdirdiğiniz okul böyleyse gezdirmediğiniz okullar nasıl’ diye sordu.

14. Herkes para kazanmak için farklı farklı yollar denerken, TikTok fenomeni olan Stephanie Matto oldukça enteresan bir yol bulmuştu fakat sonu hastanede bitmiş.

15. Nadir görülen bir sendrom sebebiyle gülümseyemeyen bu genç kadının fenomen olma hikayesi, okuyan herkese ilham veriyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle