Sony Yeni VR’ını Tanıttı: İşte Playstation VR2!

 Sony Yeni VR’ını Tanıttı: İşte Playstation VR2!
Okunuyor Sony Yeni VR’ını Tanıttı: İşte Playstation VR2!

CES 2022 kapsamında sunum yapan Sony geçtiğimiz dönemlerde dedikodusu yapılan yeni VR setini resmi olarak tanıttı. İşte PlayStation VR2!

Son derece gelişmiş özellikler geldi!

Yüksek kaliteli bir deneyim sunan PlayStation VR2’de 4K HDR ve 110 derecelik geniş bir görüş alanı mevcut. OLED ekrana sahip VR2, göz başına 2000×2400 ekran çözünürlüğü sunuyor ve 90/120 Hz yenileme hızına sahip.

Nesneleri hissedebileceğiz!

PS VR2’de Sense teknolojisi, göz izleme teknolojisi, kulaklık geri bildirimi, 3D ses vb. özellikler üzerine yoğun biçimde çalışılmış. Bu sayede son derece gelişmiş bir derinlik hissi, oyun içi eylemlerle etkileşim gibi özellikler geliştirilmiş oldu. Öyle ki geliştirilmiş bir özel motor sayesinde karakterin yüksek nabzını yahut başınızın üzerinden geçen bir nesneyi hissedebileceksiniz.

Cihazın nasıl göründüğüne dair henüz pek bilgi yok.

Setin başlığı nasıl görünüyor bilinmiyor, bununla ilgili Sony son derece dikkatli çalışıyor çünkü bahsedilen teknolojileri entegre edilmesi ve kullanılması hayal edildiğinde son derece inovatif bir ürün karşımıza çıkabilir. Bununla birlikte tek kablolu olacağı söylenen PS VR2’nin Playstation 5’e bağlanması USB Type – C ile olacak.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle