Apple iPhone 13 Pembe Ekran Sorununa El Attı! iOS 15.3 Beklenenden Erken Yayınlanacak

 Apple iPhone 13 Pembe Ekran Sorununa El Attı! iOS 15.3 Beklenenden Erken Yayınlanacak
Okunuyor Apple iPhone 13 Pembe Ekran Sorununa El Attı! iOS 15.3 Beklenenden Erken Yayınlanacak

iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde ortaya çıkan pembe ekran hatası sonrası Apple’dan donanımsal bir sorun yok cevabı geldi. Kullanıcılar sorunun nasıl çözüleceğini merak ediyor.

Apple’ın geçtiğimiz yılın eylül ayında tanıttığı iPhone 13 serisi sıra dışı bir hatayla gündemde.

Özellikle Çin’de satılan iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinin ekranları pembe olmaya başladı. Sosyal medyada paylaşılan pembe ekranlı iPhone 13 modellerinin aniden donduğu belirtildi. Ayrıca ekran rengi değiştikten sonra telefonlar kullanılamaz hale geliyor. Kullanıcılar bir de bu hatanın kendi kendine yok olduğunu belirtti.

Kullanıcılar tarafından paylaşılan şikayetlerde pembe ekran hatasıyla karşılaşan iPhone 13 cihazları sıfırlamak veya güncellemenin işe yaramadığı aktarıldı. Eğer sizin cihazınızda da benzer bir sorun çıkarsa telefonu sıfırlamanız bir şeyi değiştirmeyecek.

Pembe ekran sorunuyla karşılaşan Çinli bir iPhone 13 kullanıcısı Apple müşteri hizmetlerini aradığını söyledi.

Kullanıcının iddiasına göre, pembe ekran sorununun donanımsal olmadığı belirtildi. Apple müşteri hizmetleri tarafından uygulama ve işletim sistemi güncellemesi yaptığı tavsiyesi verilmiş. Fakat bu daha önce denendi ve bir sonuç alınamadı.

Apple sorunun farkında ve üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Apple şimdi iOS 15.3 güncellemesini test etmeye başladı ve bazı beta kullanıcıların bu güncellemeyi almaya başladığı bildiriliyor. Çinli kaynaklar güncellemenin asıl pembe ekran sorunu için erkene aldığını ve bu sorunun düzeltildiğinden söz ediyor. Apple daha önce bu sorunun kesinlikle donanımsal bir sorun olmadığını ve yazılım güncellemesi ile düzeltileceğini zaten bildirmişti.

iPhone 13’ünüzde eğer pembe ekran sorunuyla karşılaştıysanız beklemenizi ve verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz. Apple’ın yakında bu sorun hakkında bir çözüm üreteceği düşünülüyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle