Fatma Girik’in Kardeşi: ‘Ablam Hastanede Korona Oldu’

 Fatma Girik’in Kardeşi: ‘Ablam Hastanede Korona Oldu’
Okunuyor Fatma Girik’in Kardeşi: ‘Ablam Hastanede Korona Oldu’

Hayatını kaybeden Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, ‘Hastane yönetimiyle ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu’ dedi.

Yeşilçam’ın usta ismi Fatma Girik’in ölümüne ilişkin , İstanbul’da tedavi gördüğü özel bir hastanede yaşamını yitirmişti.

“Araştıracağım, peşindeyim” ????

Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bakıcısına veya gelenine gidenine bile test yaptırılsaydı. Çünkü ablamda korona yoktu ve aşılarını tam yaptıran biriydi. Ablamı iki senedir öpmedim bile. Cenaze işlemleri yarın Cemal Reşit Rey’de tören düzenlenecek. Akabinde Teşvikiye Camii’nde cenaze namazı kılınacak. Daha sonra Bodrum’a götürülüp toprağa vereceğiz. Ben hastane yönetimiye ilgili bir ihmal vardır demiyorum ama koronayı kesin burada oldu. Ama hastane ihmali mi, yoksa yeğenim gidip geliyor ondan mı, yoksa bakıcıdan mı bilmiyoruz. Başka birinden de olabilir ben bunu araştıracağım, peşindeyim”

Girik Ailesi’nin yakını Ahmet Hamdi Gürbüz de “Kimseyi suçlama niyetimiz yok ama hastaneye giden bir insanın sanki koronayla buraya gelip burada vefat ettiği algısı çok doğru bir algı değil. Kendisi buraya geldiğinde fiziki bir takım sorunlar vardı. Zaten rutin olarak gidip geliyordu. Aile ya da sevenleri hastaneyi suçlayacak değil ama buraya geldikten sonra hastanede bir insanın korona olması çok kabul edilir bir şey değil. Burada bir şikayet yok Günay Bey’in de bizim de zaten hastane bildiğimiz bir hastane” diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle