Tesla’dan Türkiye Müjdesi: Tüm Modeller Türkiye’ye Geliyor!

 Tesla’dan Türkiye Müjdesi: Tüm Modeller Türkiye’ye Geliyor!
Okunuyor Tesla’dan Türkiye Müjdesi: Tüm Modeller Türkiye’ye Geliyor!

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlayacak. Şirket 2022 içerisinde Türkiye’de resmi olarak kuruluşunu ve yapılanmasını tamamlayarak 4 modelini de satışa sunacak. Şirketin Türkiye CEO’su da belli oldu. Lufthansa Havayolu’ndan tanıdığımız ödüllü CEO Kemal Geçer, Elon Musk’ın transferiyle şirketin Tesla’nın CEO’su oldu.

Basında yer alan haberlere göre Türkiye’deki faaliyetleri için Tesla Motorları adında bir şirket kuran Tesla, Model X, Model Y, Model 3 ve Model S modellerini satışa sunacak.

Paylaşılan bilgilere göre Tesla ile SpaceX’in Kurucusu Elon Musk, 710 bin TL olan Tesla Motorları şirketinin sermayesini tek kalemde 50 milyon lira nakit ödeyerek artırdı.

Lufthansa Grubu bünyesindeki Havayolları’nın Türkiye ve Irak’tan sorumlu Genel Müdürlük görevini 2016 yılından bu yana sürdüren ve üç kez 40 yaş altı başarılı CEO ödülü alan Kemal Geçer, Elon Musk’ın transferiyle Tesla’nın Türkiye CEO’su oldu.

Antalya’da 1984’te doğan Kemal Geçer, Schumpeter School of Business and Economics’i bitirdi. Yüksek lisans yaptı. Genç genel müdür, iş hayatına Almanya’da Vodafone’da başladı. 

IQ Group, PricewaterhouseCoopers AG’de Strateji Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra 2013’te Düsseldorf’te HEINE Medizin GmbH’da Genel Müdür oldu. 

2015’te Lufthansa Havayolları’nda göreve başlayan Kemal Geçer, Satış Müdürlüğü görevini bir yıl boyunca yaptıktan sonra 1 Ekim 2016 tarihinden itibaren 2022’ye kadar Lufthansa Türkiye’de genel müdür olarak görev yaptı.

Şirket 2022 yılı içerisinde 4 modeli de satışa sunacak ve ayrıca tüm yapılanmasını tamamlayarak servis, bakım, yol yardımı gibi tüm hizmet ağını ekipler kurarak Türkiye’de de faaliyetini sürdürecek.

Süper Şarj istasyonları için Tesla’nın internet sitesinde il il isim verildi! İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya.

Bu illerde en uğrak/geçiş noktası olan yerlere ya da AVM’lere Süper Şarj istasyonları kurulacak.

Elon Musk 2017 yılında Türkiye’ye gelmiş, Anıtkabir’i ziyaret etmiş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme gerçekleştirmişti.

Bu ziyaretin ardından telefonla iletişim devam etti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle