• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Hindistan’lı Bir Adam Düğünlerini Metaverse’te Yaparak Vefat Eden Kayınpederinin de Katılmasını Sağlayacak

Hindistan’lı Bir Adam Düğünlerini Metaverse’te Yaparak Vefat Eden Kayınpederinin de Katılmasını Sağlayacak

 Hindistan’lı Bir Adam Düğünlerini Metaverse’te Yaparak Vefat Eden Kayınpederinin de Katılmasını Sağlayacak
Okunuyor Hindistan’lı Bir Adam Düğünlerini Metaverse’te Yaparak Vefat Eden Kayınpederinin de Katılmasını Sağlayacak

Sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren Metaverse’te bu sefer Hindistanlı bir çift düğün yapacağını açıkladı. Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle düğün gibi büyük törenlere izin verilmeyen ülkede metaverse düğününe 2 bin kişi davet edildi. Ayrıca özel bir yazılımla düğüne vefat eden kayınpeder de katılacak.

Covid-19 pandemisi, Hindistan’daki aileleri geleneksel düğünleri iptal etmeye zorlarken bir çift kısıtlamalardan etkilenmemek için düğünlerini metaverse’te yapma kararı aldı.

Kendilerini “Potterhead’ler” (Harry Potter hayranları) olarak tanımlayan ikili, konukların telefonları, tabletleri veya dizüstü bilgisayarları aracılığıyla katılabilecekleri Hogwarts temalı bir parti düzenleyecek.

Düğünlerin şu anda 100 kişinin katılımıyla sınırlı olduğu Tamil Nadu eyaletinden Dinesh Sivakumar Padmavathi ve Janaganandhini Ramaswamy çifti, önümüzdeki ay gerçekleşecek sanal düğünlerine 2 bin kişiyi davet etti.

Padmavathi, “Pandemi nedeniyle, çok sayıda insanın katıldığı fiziksel bir tören mümkün değil. Biz de tüm sevdiklerimizin bir arada olabileceği sanal bir düğün yapmaya karar verdik” dedi.

Metaverse terimi, kullanıcıların bir araya gelip etkileşimde bulunabileceği sanal 3 boyutlu ortamları tanımlamak için kullanılıyor. 24 yaşındaki blok zinciri ve kripto para meraklısı olan damat Padmavathi, Hogwarts’tan ilham alan şato benzeri bir dijital alan yaratmak için başlangıç platformu TardiVerse ile çalıştı.

Bir saatlik etkinlik 27 bin TL’ye mal olacak

Ancak daha sonra, tasarım ve geliştirmenin 150 bin Hint rupisine (yaklaşık 27 bin liraya) mal olan düğüne katılmak için oturum açacaklar. Bir saatlik etkinlikte yeni evliler, kaleyi keşfedebilecek ve avatarlarının görünüşünü ve kıyafetlerini özelleştirebilecek olan misafirlerine sanal olarak hitap edecek.

Çift, dijital düğünün benzersiz bir işlevi daha olduğunu söyledi. Törene Ramaswamy’nin rahmetli babasını da dahil edebilecekler.

Padmavathi, ‘Kayınpederim geçen Nisan ayında vefat etti. Ona tıpatıp,  benzeyen 3 boyutlu bir avatar oluşturuyorum. Beni ve nişanlımı kutsayacak. Bu sadece metaverse’te yapabileceğimiz bir şey” diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle