• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Tesla’nın Türkiye Müjdesinden BtcTurk’e Erişim Sorununa Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Tesla’nın Türkiye Müjdesinden BtcTurk’e Erişim Sorununa Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Tesla’nın Türkiye Müjdesinden BtcTurk’e Erişim Sorununa Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Tesla’nın Türkiye Müjdesinden BtcTurk’e Erişim Sorununa Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

24 Ocak Pazartesi günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. Tesla’nın Türkiye müjdesi, şüphesiz bugünkü teknoloji gündeminin en önemli haberi. Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla Türkiye’ye geliyor.

2. Pazar akşam saatlerinden bu yana Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından BtcTurk’e erişim sağlanamaması yatırımcıları korkuttu.

3. Henüz resmi olmasa da sızdırılan iPhone 14 modellerinde ne gibi değişikliklere gidilmiş hep beraber öğrenelim…

4. Sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren Metaverse’te bu sefer Hindistanlı bir çift düğün yapacağını açıkladı. Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle düğün gibi büyük törenlere izin verilmeyen ülkede metaverse düğününe 2 bin kişi davet edildi. Ayrıca özel bir yazılımla düğüne vefat eden kayınpeder de katılacak.

5. Google’ın Türkiye temsilcileri TBMM’de Dijital Mecralar Komisyonu’na rapor gönderdi. Rapordan basına yansıyan haberlere göre Google, sadece üç ayda kuralları ihlal eden 6,2 milyon YouTube içeriğini kaldırdı.

6. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde ortaya çıkan pembe ekran hatası sonrası Apple’dan donanımsal bir sorun yok cevabı geldi. Kullanıcılar sorunun nasıl çözüleceğini merak ediyor.

7. TikTok’ta sürekli tuhaf akımlar gündem oluyor ve milyonlarca kişi bu akımlara kendisini kaptırıyor. Son zamanlarda yumurta soyma videoları trend haline geldi. Haşlanmış yumurtayı soymak tabi kolay ama bu sefer kullanıcılar pişmemiş tamamen çiğ yumurtayı soymaya çalışıyor.

8. NASA, uzay aracı Perseverance’ın Kızıl Gezegen’de çok sayıda ‘mor kayaç’ tespit ettiğini bildirdi. Uzmanlara göre mor tabakanın varlığı, ‘hikayenin önemli bir parçası olabilir’…

9. 2021 yılında akıllı telefon sektörü büyük bir sıçrama kaydetti. Apple, Samsung, Xiaomi gibi devlerin yanı sıra diğer üreticiler de yeni model ve teknolojilerle kullanıcıların karşısına çıktı. En iyi ekran dediğimizde ise bakın zirvede kimler var…

10. Geçtiğimiz yılın son aylarında oyuncularla buluşan savaş oyunu Battlefield 2042, büyük beklentilerle çıkış yapmıştı ama beklentileri karşılayamadı. Gelen bazı bilgilere göre oyun, ücretsiz olabilir.

11. İncelemek ister misiniz? Dünya genelinde sevilerek kullanılan akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone ailesinin zaman zaman eleştirilen yanlarından biri batarya performansı oldu. Gelişen teknoloji sayesinde daha uzun süre kullanım ömrü sunan bataryalar gelse de tüm kullanıcıları memnun etmek kolay bir iş değil. Bu noktada iPhone kullanıcıları için batarya performansını arttıran ipuçlarını sizin için derledik.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle