• Ana Sayfa
  • Haber
  • Kar Yağışı, İstanbul’u Esir Aldı: Araçların Trafiğe Çıkmalarına İzin Verilmeyecek

Kar Yağışı, İstanbul’u Esir Aldı: Araçların Trafiğe Çıkmalarına İzin Verilmeyecek

 Kar Yağışı, İstanbul’u Esir Aldı: Araçların Trafiğe Çıkmalarına İzin Verilmeyecek
Okunuyor Kar Yağışı, İstanbul’u Esir Aldı: Araçların Trafiğe Çıkmalarına İzin Verilmeyecek

Megakentte etkili olan yoğun kar yağışı sonucu otogarlardan çıkışlar ve İstanbul Havalimanı’ndan uçuşların yapılamamasının ardından özel araçların da trafiğe çıkışı yasaklandı. Olumsuz hava koşullarının devam edeceğini bildiren İstanbul Valiliği, özel araçların saat 13.00’a kadar trafiğe çıkışına izin verilmeyeceğini duyurdu.

Yerlikaya, Anadolu ve Trakya istikametlerinden İstanbul’a araç giriş kısıtlamasının da süreceğini belirtti.

İstanbul’daki yoğun kar yağışı needniyle dün İstanbul Boğazı’nda gemi trafiği çift yönlü askıya alınmış, İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlar durdurulmuş, İstanbul’daki otogarlardan tüm şehirlerarası otobüs çıkışları da kısıtlanmıştı. Trakya istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların İstanbul’a girişine de izin verilmeyeceği açıklanmıştı.

Vali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, trafikte mahsur kalan vatandaşlar hakkında da bilgi verdi.

Yerlikaya açıklamasında, ‘Kıymetli İstanbullular, saat 05.30 itibarıyla; yolda mahsur kalan 5 bin 57 hemşehrimizi tahliye ederken; 3 bin 180 hemşehrimizi de otellere, misafirhanelere ve yurtlara yerleştirdik. Olumsuz hava koşullarıyla mücadelemiz devam ediyor’ ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Yerlikaya, yoğun kar yağışı nedeniyle şehirler arası otobüslerin otogarlardan çıkış saatinin 13.00’e kadar uzatıldığını duyurdu

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle