• Ana Sayfa
  • Haber
  • Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

 Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi
Okunuyor Bugün Neler Oldu? İşte Günün Son Dakika Haberleri ve Öne Çıkan Gelişmeleri ile Sosyal Medyanın Gündemi

25 Ocak Salı günü dünyada ve Türkiye’de yaşanan son dakika gelişmelerini ve sosyal medyada en çok konuşulan gündem başlıklarını sizler için derledik.

1. Kar yağışının etkisi altına aldığı İstanbul’da bugün kapanan yollar açılmaya başladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Trakya ve Anadolu istikametinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların kente giriş kısıtlamasının kaldırıldığını duyurdu.

2. İstanbul Valisi Yerlikaya, ‘Kamuda çalışanlar yarın idari izinli olacak’ dedi. Ayrıca üniversitelerde bu hafta eğitime ara verildiği de duyuruldu. Vali, yeni tedbirleri açıkladı.

3. İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşlar iptal edilmişti. Ertelemenin bu gece 00:00’a kadar süreceği bildirildi.

4. İstanbul kar yağışıyla son yılların en büyük sınavını veriyorken sosyal medyada bir garip tartışma sürdü: Hangi yol, kimin sorumluluğunda?

5. Hemen sevinmeyin: Meteoroloji yurdu etkisi altına alan karlı havanın 3 gün daha süreceğini söyledi.

7. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yemek yemeye gittiği restoranda çekilen fotoğrafı ile sosyal medyada hedef haline geldi.

8. BOTAŞ, son günlerde sanayide yaşanan doğalgaz kısıtlamaları nedeniyle ortaya atılan iddialara yanıt verdi.

9. Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi Kavakköy beldesinde market işleten Zeynep Ağırman, bir hafta önce muhasebe ve özel işlerini halletmek üzere ilçeye giderken marketini kapatmayı unuttu. Alışverişe gelen 2 kişi, kapısı açık markette kimseyi göremeyince aldıkları ürünleri güvenlik kamerasına göstererek, ücreti 28.5 lirayı marketin girişine bıraktı.

10. ABD’li bilim insanları, Türkiye dahil pek çok ülkede baskın varyant haline gelen Omicron’a ilişkin endişelendiren bir uyarı yaptı. Los Angeles Halk Sağlığı Direktörü Ferrer, Omicron’un, korona virüsün önceki varyantlarına kıyasla daha hızlı ölüme neden olduğunu söyledi.

11. Binlerce sürücünün dün kar nedeniyle yolda mahsur kaldığı Atina’da otoyolu işleten şirket, mağdur olanlara 2 bin euro ödeme yapılacağını duyurdu.

13. Araştırıldı: Ülkemizdeki evliliklerin ne kadarı akraba evliliği?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle