• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • NASA’nın 1 Milyon Dolarlık Sorusundan Tesla’nın Kulaklık Dedikodularına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

NASA’nın 1 Milyon Dolarlık Sorusundan Tesla’nın Kulaklık Dedikodularına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 NASA’nın 1 Milyon Dolarlık Sorusundan Tesla’nın Kulaklık Dedikodularına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor NASA’nın 1 Milyon Dolarlık Sorusundan Tesla’nın Kulaklık Dedikodularına Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

25 Ocak Salı günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın 25 Aralık 2021’de evrenin başlangıcıyla ilgili bilgilere ulaşmak için fırlattığı dünyanın en büyük ve gelişmiş uzay teleskobu James Webb, 1 milyon 500 bin kilometre mesafedeki hedefine ulaştı.

2. WhatsApp, yeni özelliklerle kullanıcı deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak iPhone ve iPad kullanıcıları için yeni özellikler duyuruldu.

3. Facebook, WhatsApp ve Instagram’ın çatı şirketi Meta, dünyanın en hızlı süper bilgisayarlarından birini inşa etmeye başladı. Mark Zuckerberg, süper bilgisayarın 6.080 grafik işlem birimiyle yapay zeka için üretilen en hızlı makine olacağını söyledi.

4. Xiaomi, Redmi ve Poco markalarının 2022 yılı planları Digital Chat Station tarafından sızdırıldı. Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin 2022 planlarında yeni akıllı telefonların yanı sıra işlemciler de yer alıyor.

5. Apple’ın küçük takip cihazı AirTag şimdiye kadar hep olumsuz haberlerle gündeme gelmişti. Ancak bazen güzel haberlerle de karşımıza çıktığı oluyor. 9to5Mac’in haberine göre Teksas’ta çifte otomobil hırsızlığı girişimi Apple AirTag sayesinde başarısız oldu.

6. Ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da dijital platformların kullanıcı sayısı günden güne artıyor. ABD’de yayınlanan bir rapor, dijital platformların pazar payı ve büyüklüğünü ortaya koyuyor.

7. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı NASA, Gökyüzünde Dünya’dan çok uzak mesafelerde görev yapan astronotların uzayda nasıl beslenebileceğini bulanlara toplamda 1 milyon dolar ödül vaat ediyor.

8. Mail kutusundaki spam (istenmeyen) e-posta bölümü ABD’de bir kadının hayatını değiştirdi. ABD’de yaşayan ve mail hesabının spam kutusuna bakan bir kadın, lotodan 3 milyon dolar kazandığını fark etti.

9. Apple’ı patent ihlali nedeniyle mahkemeye veren Ericcson’un iPhone satışlarıyla ilgili ihtiyati tedbir başvurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Eğer başvuru kabul edilirse iPhone satışları birçok ülkede yasaklanabilir.

10. Gündeme gelen yeni sızıntılar Tesla’nın ses sistemi üniteleri, hoparlörler ve bir dizi yeni kulaklık için patent başvurusunda bulunduğunu ortaya çıkardı.

11. Akıllı telefon sektörü 2021 yılında hareketli bir dönem geçirdi. Hâl böyle olunca Samsung, Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo ve Poco gibi üreticiler yeni modellerini tek tek satışa sundu. Çok fazla seçenek olduğu için kafanız karışabilir. Bunun önüne geçmek için bütçenize en uygun akıllı telefonları listeledik

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle