• Ana Sayfa
  • Haber
  • CHP Milletvekili: ‘Sabiha Gökçen’in Ek Pisti Rant İçin Tamamlanmıyor’

CHP Milletvekili: ‘Sabiha Gökçen’in Ek Pisti Rant İçin Tamamlanmıyor’

 CHP Milletvekili: ‘Sabiha Gökçen’in Ek Pisti Rant İçin Tamamlanmıyor’
Okunuyor CHP Milletvekili: ‘Sabiha Gökçen’in Ek Pisti Rant İçin Tamamlanmıyor’

CHP’li Özgür Karabat, rant uğruna Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pistin tamamlanmadığına dikkat çekerek ‘Vatandaşın çektiği sıkıntı yandaş müteahhitlerin de umurunda değil” dedi.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre Karabat, “Altyapısı, metrosu hazır Atatürk Havalimanı’nı da kapatıp pistini yok ettiler. Yandaşlar, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pisti bilerek bitirmemekte, havayolu şirketlerini ve vatandaşları yeni havalimanını kullanmaya zorlamaktadır. Vatandaşın çektiği sıkıntı AKP’nin de yandaş müteahhitlerin de umurunda değil” dedi.

‘Tünellerde çatlaklar oluştu’

www.airporthaber.com

“Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ek pist sorununun, yeni havalimanındaki rantı daha da büyütmek için çözülmediğini” söyleyen Karabat, “Ek pist için yapılan tünellerde çatlaklar oluştu.

Yapılan yüz milyonlarca liralık inşaat çöpe gitti. Bunların hepsi de Hazine’ye fatura edildi. Yani vatandaşa. Peki, ihalelerde kimler yer aldı?

Kalyon, Cengiz ve Makyol. Yani İstanbul Havalimanı’nı işleten müteahhitler. Türkiye’nin nasıl bir organize soygun çarkının içine girdiğinin ibretlik görüntüsüdür bu” diye konuştu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle