Trendyol’dan Zam Açıklaması!

 Trendyol’dan Zam Açıklaması!
Okunuyor Trendyol’dan Zam Açıklaması!

Online alışveriş platformu Trendyol, yüzde 11 zam oranını yetersiz bulan kuryelerin eylemlerine ilişkin açıklama yaptı ve oranı yüzde 39’a yükseltti. Yapılan açıklamada, ‘2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12 bin 500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır” denildi.

Sahibi oldukları işletmeleri aracılığıyla Trendyol’da sözleşmeli olarak çalışan kuryeler, yapılan yüzde 11’lik zam oranını yetersiz buldukları gerekçesiyle şirketin Maslak’taki genel merkezinde eylem yapmıştı.

Trendyol konuyla ilgili açıklama yaptı ve zam oranı yüzde 39’a yükseltildi.

Trendyol‘dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Sahibi oldukları ticari işletmeleri aracılığıyla, şirketimizle imzaladıkları taşıma sözleşmeleri kapsamında, kendi işletmelerine ait araçlarla taşıma hizmeti sunan iş ortaklarımızla ilgili oluşan gündeme ilişkin açıklamamız aşağıda yer almaktadır. 

Öncelikle şunu ifade etmek isteriz ki, mevcut iş modelimiz doğrultusunda, taşıyıcı iş ortaklarımıza taşıdıkları paket başına ödeme yapılmakta; “iş ortağı destek paketleriyle” de aylık hakedişlerinin belli bir seviyenin üzerinde kalması sağlanmaktadır.

2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az 12.500 TL+KDV olması, iş ortaklarımızın da beklentilerini karşılar şekilde, garanti altına alınmıştır.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle