• Ana Sayfa
  • Haber
  • Özgür Özel: ‘Reiste Geri Vites Yok Diyenler Dönüp Dönüp İzlesin’

Özgür Özel: ‘Reiste Geri Vites Yok Diyenler Dönüp Dönüp İzlesin’

 Özgür Özel: ‘Reiste Geri Vites Yok Diyenler Dönüp Dönüp İzlesin’
Okunuyor Özgür Özel: ‘Reiste Geri Vites Yok Diyenler Dönüp Dönüp İzlesin’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir’ açıklamasına ilişkin olarak, ‘Reiste geri vites yok diyenler dönüp dönüp izlesinler’  ifadelerini kullandı.

Sanatçı Sezen Aksu beş yıl önce yayınladığı bir şarkısında geçen ‘Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e’ ifadeleri nedeniyle hedef tahtasına oturtulurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtimiz cuma günü camide ‘Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir’ ifadelerini kullandı. 

Erdoğan dün akşam katıldığı televizyon programında ise bu ifadeleriyle ilgili olarak ‘Burada çok açık net bir gerçeği ortaya koymakta fayda var. Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir’ dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan’ın bu çıkışını ‘geri adım’ olarak yorumladı. Özel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

‘Cümle alem biliyor ki camideki o sözleri Sezen Aksu için söyledin. Ertesi gün basında yer almasın diye İletişim Başkanlığı kendini paraladı… Şimdi: (R) Şimdi: Geri Vites (R)eiste geri vites yok diyenler dönüp dönüp izlesinler’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle