• Ana Sayfa
  • Haber
  • Fırat Tanış’tan Cumhuriyet’e Bilgin Gökberk Tepkisi: ‘Altılı Bültenine Çevirdiniz Canım Gazeteyi’

Fırat Tanış’tan Cumhuriyet’e Bilgin Gökberk Tepkisi: ‘Altılı Bültenine Çevirdiniz Canım Gazeteyi’

 Fırat Tanış’tan Cumhuriyet’e Bilgin Gökberk Tepkisi: ‘Altılı Bültenine Çevirdiniz Canım Gazeteyi’
Okunuyor Fırat Tanış’tan Cumhuriyet’e Bilgin Gökberk Tepkisi: ‘Altılı Bültenine Çevirdiniz Canım Gazeteyi’

Oyuncu Fırat Tanış, Cumhuriyet gazetesinin spor yazarı Bilgin Gökberk’in isim vermeden kendisine gönderme yaptığı yazısına ‘Altlı bültenine çevirdiniz canım gazeteyi’ diyerek tepki gösterdi. 

Spor yorumcusu Bilgin Gökberk, Cumhuriyet’teki köşesinde Ekrem İmamoğlu’na ‘tiyatro’ benzetmesi nedeniyle tepki gösteren ‘oyuncu tayfasının’ Sezen Aksu konusunda sessiz kaldığını yazdı. 

Gökberk, ‘Ekrem İmamoğlu’nun ‘tiyatro’ benzetmesine anında tepki verip artistlik yapan oyuncu tayfası, Sezen Aksu’nun ‘dilinin kopartılması’ konusunda arazi oldu. Bu boş beleş modelleri iyi tanıyoruz’ ifadelerini kullandı.

Fırat Tanış’ın Gökberk’e yanıtı “Gazeteyi altılı bültenine çevirdiniz” şeklinde oldu. ????

twitter.com

Tanış, bir sonraki paylaşımında CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu etiketleyerek “Bu akılla mı her şey çok güzel olacak?” diye sordu.

Tanış, Bilgin Gökberk’i de etiketleyerek “Sen de bu yazıda bahsettiğin artizler kimse bence tribünden topla arkadaşlarını, bir oyun çıkışına falan gidip bi temiz sopala. İçin soğusun” dedi.

“Altlı bülten” ifadelerine ise Twitter’da böyle tepkiler geldi. ????

Ne olmuştu?

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da yapımı onaylanmayan projeler için ‘tiyatro yapıyorlar’ ifadelerini kullanması oyuncu Fırat Tanış’ın eleştirilerine neden olmuştu. 

Tanış İmamoğlu’nu şu ifadelerle eleştirmişti:

 ‘Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün’

Tanış’ın bu çıkışını gereksiz bulanlardan biri de Şahan Gökbakar olmuştu. ????

twitter.com

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle