• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Suudi Arabistan’ın Metaverse Girişiminden POS’a Dönüşecek iPhone’lara Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Suudi Arabistan’ın Metaverse Girişiminden POS’a Dönüşecek iPhone’lara Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Suudi Arabistan’ın Metaverse Girişiminden POS’a Dönüşecek iPhone’lara Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Suudi Arabistan’ın Metaverse Girişiminden POS’a Dönüşecek iPhone’lara Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

27 Aralık perşembe günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir habere göre Apple, yakın zamanda iPhone’ları POS cihazına dönüştürecek bir güncelleme yapacak. Ekstra bir donanıma gerek kalmadan iPhone modelleri ile temassız ödemeler kabul edilebilecek.

2. Elektrikli otomobil şirketi Tesla, 2021 yılının dördüncü çeyrek raporlarını paylaştı. Buna göre şirketin net kârı geçen yılın dördüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 760 artarak 2,3 milyar dolara çıktı.

3. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geride bıraktığımız 2021 yılına ilişkin verilerini açıkladı. Açıklanan rakamlara göre Samsung tarafında işler ‘iyi gidiyor’.

4. Dünya Doğayı Koruma Vakfı, Güneydoğu Asya’da keşfedilen 224 yeni canlı türünün listesini yayınladı. Listede gözlerinin etrafında beyaz yuvarlaklar olan bir ‘hayalet maymun’, kurbağalar, semenderler ve bir bambu türü de yer alıyor.

5. Suudi Arabistan, Müslümanların Kabe üzerindeki Hacerülesved taşını sanal olarak ziyaret etmelerini sağlayan bir Metaverse girişimi başlattı.

6. Crysis 4’ün çıkışına dair güzel haber Crytek’in CEO’su Avni Yerli’den geldi. Crysis 4 geliyor.

7. Türkiye’de ikinci el otomobil satışlarında geride bıraktığımız 2021 yılında en çok tercih edilen markalar belli oldu. Buna göre yüzde 19’luk pazar payı ve 1 milyon satış ile Renault ilk sırada yer aldı.

8. Yeni bir araştırmada, İngiltere ve Galler’deki su samurlarının bünyesinde PFAS adı verilen zehirli kimyasallar bulundu. Doğada çok uzun süre kalabildikleri için sonsuz kimyasallar olarak biliniyorlar. Peki yapışmaz tencerelerden gıda ambalajlarında yaygınlıkla kullanılan bu maddeler neden ‘sonsuz kimyasallar’ olarak biliniyor?

9. Ticaret Bakanlığı sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen dolandırıcılık yöntemlerine ilişkin tüketicilere uyarıda bulundu.

10. Güzel bir İtalyan köyünde yaşamak için kaçıp gitmek… İmkânsız bir hayal gibi gelse de enseyi karartmanıza gerek yok. Airbnb’nin aradığı o şanslı kişi siz olabilirsiniz.

11. ABD’li araştırmacılar, kurbağaların ampute bacaklarının yeniden büyümesini tetikleyecek bir tedavi geliştirdi. Deneysel tedavinin ‘yenileyici (rejeneratif) tıbbın hedeflerine bir adım daha yaklaştırdığı’ belirtildi.

12. Siyahların tarihini ve kültürünün önemini vurgulamak için Black History kapsamında her yıl yeni ürünler duyuran Apple, bu yıl da Apple Watch için yeni bir kadran ve sınırlı sayıda üretilen Solo Loop kordununu duyurdu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle