• Ana Sayfa
  • Haber
  • Türkiye Uzay Ajansı’ndan ‘İlyas Haliloğlu’ Açıklaması: ‘İdari İşlerin Takibinde Görevli’

Türkiye Uzay Ajansı’ndan ‘İlyas Haliloğlu’ Açıklaması: ‘İdari İşlerin Takibinde Görevli’

 Türkiye Uzay Ajansı’ndan ‘İlyas Haliloğlu’ Açıklaması: ‘İdari İşlerin Takibinde Görevli’
Okunuyor Türkiye Uzay Ajansı’ndan ‘İlyas Haliloğlu’ Açıklaması: ‘İdari İşlerin Takibinde Görevli’

Medyada yer alan Sebze Üretim Tekniği Bölümü mezunu İlyas Haliloğlu’nun Türkiye Uzay Ajansı’na (TUA) Başkan Müşaviri olarak atandığı haberleri tartışmalara neden oldu. Türkiye Uzay Ajansı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksek Okulu Sebze Üretim Tekniği ön lisans bölümünden mezun olan İlyas Haliloğlu’nun Türkiye Uzay Ajansı’na Başkan Müşaviri olarak atandığı haberleri, sosyal medyada tartışma yarattı.

TUA’dan açıklama

Bu atamanın ardından Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım imzalı bir açıklama paylaşıldı. Türkiye Uzay Ajansı’nın sosyal medya hesabından paylaşılan açıklamada, ‘Bugün bazı medya organlarında yer alan İlyas Haliloğlu’nun TUA Başkanlık Müşavirliği görevine getirilmesine ilişkin haberlerde kasıtlı ifadelere yer verildiğine şahit oldum. TUA, uzay çalışmalarının yanında bir devlet kurumu olarak idari ve bürokratik işlerin de yürütüldüğü bir kurumdur. İlgili göreve atanan personelimiz, 1990 yılından bu yana memuriyeti devam eden bir bürokrattır. Personelimiz teknik değil idari işlerin takibinde görevlidir. Ayrıca atama, haberlerde yansıtılmaya çalışıldığı gibi açıktan ve istisnai bir atama değil, kurumlar arası nakil yoluyla yapılan bir görevlendirmedir. İdari bir görev üzerinden kurumumuzu yıpratmaya çalışan art niyetli yayınları kamuoyunun takdirine sunuyoruz.’ ifadelerine yer verildi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle