Apple Music Efsane Söz Yazarının Albümleriyle Spotify’ı Trolledi

 Apple Music Efsane Söz Yazarının Albümleriyle Spotify’ı Trolledi
Okunuyor Apple Music Efsane Söz Yazarının Albümleriyle Spotify’ı Trolledi

Neil Young’ın tüm şarkılarını Spotify’dan çekmesi sonrası Apple Music ezeli rakibiyle dalga geçen listeler ve paylaşımlar yaparak sosyal medyanın gündemine oturdu.

Spotify ile Neil Young arasında büyük bir tartışma meydana gelmişti. Young, çevrimiçi müzik portalı Spotify’a gönderdiği mektupta platformu koronavirüs hakkında yanlış bilgileri yaymakla suçlamıştı.

Ünlü müzisyen, konuyla ilgili olarak Joe Rogan isimli podcast yayıncısının Spotify’daki tüm programlarının kaldırılmaması halinde şarkılarını ve albümlerini kaldıracağını açıklamıştı. Neil Young’un Spotify’dan çekilerek Apple Music’e geçmesi sonrası ortalık karıştı.

Neil Young’ın mektubuna hızlıca yanıt vermeyen Spotify cephesi, şarkılar ve albümler platformdan kaldırılınca bir açıklamada bulundu. Spotify, koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana yanıltıcı bilgiler paylaşan 20 bin podcast bölümünü kaldırdığını ve ünlü müzisyeni tekrar kendi platformlarında görmek istediklerini söyledi.

Ancak bu gelişmeler sonrası Neil Young, Apple Music ile anlaşma yoluna gitti. Neil Young’un gelişi Apple Music’e ezeli rakibiyle dalga geçebileceği yeni bir fırsat doğurdu.

Apple Music kullanıcılarına bildirimler göndermeye başladı ve “Apple Music, Neil Young’ın evi” şeklinde göndermelerde bulundu. Ayrıca Neil Young’ın sanatçı profilinde “Neil’i Seviyoruz” şeklinde bir başlık yer alıyor.

Son paylaşılan raporlarda Spotify bu yıl başı itibariyle pazar payını Apple Music gibi rakiplerine kaptırmaya başladı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle