• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan, ‘Fiyatlar Gayet Uygun’ Demişti: Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Görevden Alındı

Erdoğan, ‘Fiyatlar Gayet Uygun’ Demişti: Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Görevden Alındı

 Erdoğan, ‘Fiyatlar Gayet Uygun’ Demişti: Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Görevden Alındı
Okunuyor Erdoğan, ‘Fiyatlar Gayet Uygun’ Demişti: Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Görevden Alındı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz görevden alındı.

Gerçek Gündem‘de yer alan habere göre Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Yönetim Kurulu toplantısı sonrası karar oy çokluğu ile alındı. Alınan karar, Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğüne de bildirildi.

Toplantı sonrası yapılan açıklama şöyle oldu:

1581 sayılı kanunun 5.maddesine istinaden Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atanan Sayın Fahrettin Poyraz’ın genel müdürlük görevinden alınmasına, Sayın Hüseyin Aydın’ın Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü olarak atanmasına oy çokluğu ile karar verildi.

2017’den bu yana kurumun başındaydı

Fahrettin Poyraz Görevden alınan Fahrettin Poyraz 22-23 ve 24. dönemlerde AKP Bilecik Milletvekili olarak görev yapmıştı. Poyraz, Aralık 2017’den bu yana Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü görevindeydi.

Göreve yeni getirilen Hüseyin Aydın ise Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nda genel müdürlük görevlerinde bulundu. Bankalar Birliği Başkanlığı yaptı.

Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilere yönelik faaliyetlerinin yanı sıra 2017’den itibaren gıda başta olmak üzere bir çok üründe fiyat dengesi sağlamak amacıyla açtığı marketlerle perakende sektöründe de yer alıyor.

Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifleri marketinde alışveriş yapmış ve ‘Fiyatlar gayet uygun’ demişti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (TTKKMB), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enflasyondaki durdurulamayan artış gündemdeyken birliğin marketinde yaptığı alışverişle gündeme gelmişti.

İstanbul Kısıklı’daki Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından alışveriş yapması sonrası kameralara yaptığı açıklamada Erdoğan fiyatların gayet uygun olduğunu söylemişti.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle