• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Mehmet Dinçerler’in Hadise’ye Evlenme Teklifi Ettiği 3 Milyonluk Yüzük Aile Şirketinin Davasına Damga Vurdu

Mehmet Dinçerler’in Hadise’ye Evlenme Teklifi Ettiği 3 Milyonluk Yüzük Aile Şirketinin Davasına Damga Vurdu

 Mehmet Dinçerler’in Hadise’ye Evlenme Teklifi Ettiği 3 Milyonluk Yüzük Aile Şirketinin Davasına Damga Vurdu
Okunuyor Mehmet Dinçerler’in Hadise’ye Evlenme Teklifi Ettiği 3 Milyonluk Yüzük Aile Şirketinin Davasına Damga Vurdu

Mehmet Dinçler’in Hadise’ye evlenme teklifi ettiği yüzük çokça konuşulmuştu. Çünkü bu yüzüğün değerinin tam 3 milyon TL olduğu iddia edilmişti. İşte bu yüzük, aileye ait şirketlerin konkordato davasına damga da vurdu.

Buyrun detaylara geçelim.

Geçtiğimiz gün Mehmet Dinçerler, Hadise’ye evlenme teklif etmiş,

Hadise de yüzüklü paylaşımı ile “I said yes” demişti. ????

Bir yandan evlilik tarihi konuşulurken diğer yandan ise Hadise’nin yüzüğü konuşulmuştu. Çünkü bu yüzük öyle sıradan yüzüklerden değil. Değerinin tam 3 milyon TL olduğu iddia edilmişti.

Hadise’ye, sevgilisi Mehmet Dinçerler’in hediye ettiği bu 3 milyon TL’lik yüzük, aileye ait şirketlerin konkordato davasına damga da vurdu.

“O olay nedir?” diyorsanız hemen hafızaları tazeleyelim: Gaziantepli Mehmet Dinçerler ile kardeşi Burhan Dinçerler’in sahibi oldukları Hacı Sayid Gıda AŞ, dünyaca ünlü Gloria Jean’s markasının Türkiye temsilciliğini yapan Grup Dnc Gıda AŞ ile Rumeli Tatlıcılık Süt Ürünleri bir süredir yaşanan mali sıkıntı ile gündemde.

Ticaret mahkemesi üç şirkete yönelik konkordato kararı vermişti. Ancak, bir kısım alacaklının itirazı üzerine, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi verilen kararı kaldırmıştı.

İstinaf mahkemesinin verdiği bu karar sonrası dosyaya bakan Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi yeni bir bilirkişi raporu aldı. Kararın kaldırılması sonrası ilk duruşma ise önceki gün yapıldı. Duruşmaya 30’a yakın alacaklı firma avukatı katıldı.

Duruşmaya, kurucu ortak amca Mehmet Dinçerler’in avukatı Av. Hicran A. Şenoğlu’nun sözleri damga vurdu.

Av. Şenoğlu, duruşmada “Burhan Dinçerler, kurtaracağına inandığı şirketin borçlarını ödüyor. Hacı Sayid’i ödemiyor. İki banka borcu ödenmedi. Bu ikisi de müvekkilimin borcu. En karlı yerler devir gösterilerek alacaklılar zarara uğratıldı.”

‘Yönetim kayyumu atanmasını talep ediyoruz. Hacı Sayid hileli iflasa gidiyor. Kasada 1 ay içinde 4 milyonluk eksilme var’ dedi.’

Şirketin kurucu ortağı amca Mehmet Dinçerler’in avukatı “40 bin dolarlık yüzük alacağına borcunu ödesin. Alacaklılar zarara uğratılıyor.” ifadesi ile herkesi şaşkına uğrattı.

Bakalım ilerleyen günlerde ne gelişmeler olacak…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle