Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinde Baş Şüpheliler Yakalandı

 Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinde Baş Şüpheliler Yakalandı
Okunuyor Şafak Mahmutyazıcıoğlu Cinayetinde Baş Şüpheliler Yakalandı

Ünlü sunucu Ece Erken’in, eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili silahlı saldırı gerçekleştirdiği tespit edilen Kadir Yasak ve Ali Yasak’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı. Gözaltına sayısı 11’e yükselirken operasyon anı polis kamerasına yansıdı.

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy’deki restoranda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Polis, şüphelileri belirledi. İlk olarak 2 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devamında 19 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Operasyonda  ‘Kasten Öldürme’ eylemini gerçekleştirdiği belirlenen Kadir Yasak ve Ali Yasak’ın da aralarında bulunduğu 9 kişi daha yakalandı. Gözaltına alınanların sayısı 11’e çıktı. 

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramada ruhsatsız silah ele geçirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eşi Ece Erken, sosyal medya hesabından ‘Allahım şükürler olsun’ paylaşımında bulundu. Bir diğer paylaşımında ise şu ifadelere yer aldı:

‘Sayın İçişleri bakanımızdan ve emniyet birimlerinden Allah Razı olsun. Onlar yakalanana kadar nefes almadık biz. Canımız gitti. Giden gelmez ama cezasız kalmamalarına şükürler olsun. Yalvarıyorum en ağır cezayı alsınlar. Bizi yaşarken öldürdüler. Ne olur en ağır cezayı alsınlar. Rabbim hem bu dünyada hem ahirette gün yüzü göstermesin bunlara.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle