• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Türkiye İçin Çarpıcı Sonuçlarla Dolu Rapordan SpaceX’in Hedeflerine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Türkiye İçin Çarpıcı Sonuçlarla Dolu Rapordan SpaceX’in Hedeflerine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Türkiye İçin Çarpıcı Sonuçlarla Dolu Rapordan SpaceX’in Hedeflerine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Türkiye İçin Çarpıcı Sonuçlarla Dolu Rapordan SpaceX’in Hedeflerine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

30 Ocak Pazar günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. Teknoloji devi Apple, uzun zamandır iPhone kullanıcılarının isyan ettiği maske ile Face ID (yüz tanıma) kullanılamaması konusuna çözüm getiriyor. Peki bir sonraki güncellemede iPhone kullanıcılarına sunulacak olan maske ile yüz tanımayı kullanma özelliği nasıl çalışıyor?

2. İnternet ve sosyal medya platformlarıyla ilgili oldukça geniş çapta hazırlanan Global Overview Report raporu yayınlandı. Rapor, Türkiye’nin de arasında olduğu ülkelerle ilgili internet kullanımı ve mobil uygulamalardan en çok kullandığımız sosyal ağlara kadar çarpıcı bilgiler içeriyor.

3. Akıllı telefonlarla ilgili yayınlanan yeni bir araştırma, 2022 yılı içerisinde akıllı telefonların fiyatlarının pandemi ve çip krizi nedeniyle yüzde 20’ye kadar oranla zamlanacağına işaret ediyor.

4. Elon Musk’ın kurucusu olduğu ve ABD merkezli uzay şirketi SpaceX, geçtiğimiz yıl kırdığı rekoru aşarak bu yıl 51 fırlatma yaparak yeni bir rekora imza atmayı hedefliyor.

5. Bilim insanları, NASA’nın 2020’de emekliye ayrılan Spitzer Uzay Teleskobu’nun verilerini kullanarak sıra dışı bir ötegezegen keşfetti. XO-3b adı verilen ötegezegende bir yıl, Dünya zamanıyla sadece üç gün sürüyor. Dolayısıyla mevsimler de ürkütücü bir hızla geçiyor.

6. Akıllı telefonlar günlük akışımızın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Satış rakamlarına göre son yılların en popüler telefonunun hangisi olduğunu biliyor musunuz? iPhone diye düşünüyorsanız, yanıldınız.

7. Geçtiğimiz günlerde Tim Cook, Apple’ın son finansal kazanç toplantısında konuştu. Cook, herkesin merakla takip ettiği metaverse konusu hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

8. NASA’nın Geçiş Halindeki Ötegezegen Araştırma Uydusu uzay teleskobu, 5 bin ilgi çekici cisim keşfetti.

9. Akıllı telefon üreticileri geçmişten beri iPhone benzeri tasarımlarla karşımıza çıkıyor. Bu durumun son örneği Çinli Gionee 13 Pro modeli oldu.

10. WhatsApp CEO’su Will Catchart, son röportajında uygulamanın uzun süredir gelmesi beklenen cihaz desteği için önemli bir açıklamada bulundu.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle