• Ana Sayfa
  • Sinema
  • Sürpriz Finalleriyle Ters Köşe Yapıp, Etkisinden En Az 3 Gün Kendinize Gelemeyeceğiniz Sarsıcı Filmler

Sürpriz Finalleriyle Ters Köşe Yapıp, Etkisinden En Az 3 Gün Kendinize Gelemeyeceğiniz Sarsıcı Filmler

 Sürpriz Finalleriyle Ters Köşe Yapıp, Etkisinden En Az 3 Gün Kendinize Gelemeyeceğiniz Sarsıcı Filmler
Okunuyor Sürpriz Finalleriyle Ters Köşe Yapıp, Etkisinden En Az 3 Gün Kendinize Gelemeyeceğiniz Sarsıcı Filmler

‘Ne izlesem?’ diye bir arayışın varsa doğru yerdesin!

Sürpriz finalleriyle şok etkisi yaratıp ters köşe olacağınız birbirinden kaliteli filmleri sizin için bir araya getirdik. Ama baştan uyaralım, bu listedeki filmlerin etkisinden en az 3 gün çıkamayabilirsiniz… Bu filmler o derece sarsıcı yani, gerilim ve heyecan sürekli had safhada!

O zaman hadi, film önerileri listemize geçelim!

Ceset (2012) El Cuerpo

IMDb: 7.6

Özet: Daha ölümünün sırrı ortaya çıkmamışken Mayka’nın cesedinin morgdan kaybolması her şeyi değiştirecektir. Dedektif Jaime Pena’nın olaya dahil olmasıyla olaylar, daha da içinden çıkılmaz hale gelecektir.

Oyuncular: Jose Coronado, Hugo Silva, Belén Rueda

Yönetmen: Oriol Paulo

Ölümle Yaşam Arasında (2003) The Life of David Gale

IMDb: 7.6

Özet: Bu film, Teksas’ta kölelik karşıtı bir üniversite profesörünün tecavüz ve ardından cinayetten hapse atılmasını konu alıyor. İdam gününe son üç gün kalan bu adamla röportaj yapmak için görevlendirilen kadın, görüşme sırasında aslında bulanık olan bir dizi olayı ortaya çıkaracaktır.

Oyuncular: Kevin Spacey, Kate Winslet, Laura Linney

Yönetmen: Alan Parker

İçinde Yaşadığım Deri (2011) La Piel que Habito

IMDb: 7.6

Özet: 2011 yapımı bu film, psikodrama türünün en başarılı yapıtlarından biri. Festivallerde ödüllere doymak bilmeyen ‘La Piel que Habito’, bir kazada yanan eşini yanık görünümünden kurtarmak için yeni bir cilt yaratmaya çalışan doktorun hayatına odaklanıyor.

Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Jan Cornet

Yönetmen: Pedro Almodóvar

Kızımı Kurtarın (2007) Gone Baby Gone

IMDb: 7.7

Özet: Ortadan kaybolan yeğenini bulmak için iki dedektif tutan Amanda, elinden geleni ardına koymaz. Bir süre sonra bu dava ilerler hatta neredeyse çözülmek üzeredir… Ancak tam da bu noktada iki dedektif, birbirinden ayrılacak kadar çelişkili fikirleri savunmaya başlarlar.

Oyuncular: Morgan Freeman, Ed Harris, Casey Affleck

Yönetmen: Ben Affleck

Ölümcül Takip (2008) Chugyeogja

IMDb: 7.9

Özet: Eski bir polis memuru olan Joongho, finansal olarak zor bir dönemden geçer ve çareyi kadın satıcılığı yapmakta bulur. Ancak bir süre sonra bu kadınlar iz bırakmadan ortadan kaybolmaya başlayacaktır. Kaybolan her kadın, aynı müşteri tarafından aranır, içlerinden biri o müşteriyle tanışmak üzeredir…

Oyuncular: Kim Yoon-seok, Ha Jung-woo, Yeong-hie Seo

Yönetmen: Na Hong-jin

Contratiempo (2016)

IMDb: 8.1

Özet: Kariyerinde hızla büyüyen bir iş adamı olan Adrian Doria, arkadaşı Laura’yı öldürmekle suçlanır. Adrian, kendisi için bir savunma yazar ve güvenilir bir tanık listesi oluşturur. Olayları başından beri olay Adrian’dan dinleyen Virginia, bir süre sonra bu hikayedeki çelişkileri fark etmeye başlar.

Oyuncular: Mario Casas, Ana Wagener, Jose Coronado

Yönetmen: Oriol Paulo

Tutsak (2013) Prisoners

IMDb: 8.1

Özet: Şükran Günü’nü kutlamak için bir araya gelen Dover ve Birch’ün aileleri, her şeyin yolunda gittiği bir akşam yemeği sırasında ailedeki iki kızın ortadan kaybolması haberiyle resmen sarsılırlar ve ortamda bir panik havası yaşanır. Polisin çabalarının yetersiz olduğunu düşünerek adaleti kendi elleriyle sağlamaya karar verirler.

Oyuncular: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis

Yönetmen: Denis Villeneuve

Kirli İşler (2002) Mou Gaan Dou

IMDb: 8.1

Özet: Yıllarca hususi bir eğitimle polis teşkilatında yetiştirilip mafyanın içine sızan polis memurları, mafyanın iç dinamiklerini öğrenip muhbirlik yapar. İşin mafya tarafında da durum hiç farklı değildir. Onlar da ellerindeki gençleri polis teşkilatında yer alacak köstebekler olarak yetiştirirler. Ancak bu durum, bir süre sonra iki tarafın da fark etmesiyle değişik bir hal alacaktır.

Oyuncular: Andy Lau, Tony Chiu-Wai Leung, Anthony Chau-Sang Wong

Yönetmen: Andrew Lau, Alan Mak

Zindan Adası (2010) Shutter Island

IMDb: 8.1

Özet: Birçok Martin Scorsese filmi gibi, Shutter Island da tam bir başyapıt. Filmde iki polis memuru, Teddy Daniels ve Chuck Ole, Ashcliff Hastanesine giderler ve orada Rachel Soland adlı akıl hastasının ortadan kaybolmasını araştırmaya başlarlar. Ancak, bir süre sonra gerçek ile hayal arasında gidip gelirler. O çizgi zamanla bulanıklaşmaya başlayacaktır…

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer, Mark Ruffalo;

Yönetmen: Martin Scorsese

Kayıp Kız (2014) Gone Girl

IMDb: 8.1

Özet: Nick’in hayatı karısı Amy’nin aniden ortadan kaybolmasıyla altüst olur. Amy hem de evliliklerinin 5. yıldönümünde ortadan kaybolmuştur. Polisin ve Amy’nin ailesininin gözünde ilk şüpheli olan Nick, aslında masum olduğunu kanıtlamak için büyük bir çabanın içine girer.

Oyuncular: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

Yönetmen: David Fincher

İçimdeki Yangın (2010) Incendies

IMDb: 8.3

Özet: Aile dostları olan bir avukatın isteği üzerine, ikiz kardeşler Jeanne ve Simon, ölen annelerinin ölüm dileklerini yerine getirmek için Lübnan’a giderler. Simon başta tereddüt etse de bir süre sonra kız kardeşi Jeanne’i kırmak istemez. Hiç farkında olmadan bir maceraya sürüklenen ikiz kardeşler, geçmişin karanlık sır perdesini aralamak üzeredir…

Oyuncular: Lubna Azabal, Mélissa Désormeaux-Poulin, Maxim Gaudette

Yönetmen: Denis Villeneuve

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle