Apple’dan Sağlıklı Yaşam Süper Kahramanı Apple-Man Filmine 467 Sayfalık Dava

 Apple’dan Sağlıklı Yaşam Süper Kahramanı Apple-Man Filmine 467 Sayfalık Dava
Okunuyor Apple’dan Sağlıklı Yaşam Süper Kahramanı Apple-Man Filmine 467 Sayfalık Dava

Apple, müşterilerinin kendileriyle ilişkili olabileceğinden korktumu için “Apple-Man” isimli aksiyon-komedi filminin yönetmenine dava açtı.

2020 yılında Ukraynalı yönetmen Vasyl Moskalenko tarafından çekilen bağımsız aksiyon-komedi tarzındaki “Apple-Man” başarılı bir bağış kampanyası sonrası çekilebildi.

Dünyanın ilk sağlıklı yaşam süper kahramanı

Film, elmaları havaya kaldırma gücüne sahip bir süper kahramanın hikayesini anlatıyor. Post prodüksiyon aşamasındaki film Apple tarafından tepkiyle karşılandı. Teknoloji devi tarafından film için 467 sayfalık bir dava açıldı.

Moskalenko, filminin Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından onaylandığını belirtiyor. Apple şimdi ticari marka tescil başvurusunun reddedilmesini sağlamaya çalışıyor.

Yönetmen verdiği bir demeçte  ‘Kaydım reddedilirse, Apple’ın yayınlandıktan sonra filmimi silmeyi talep etmeyeceğinin garantisi yoktur” ifadesini kullandı. Ayrıca bu durumun ticari marka zorbalığı gibi göründüğünü söyledi.

Moskalenko: Filmimin Apple şirketi ile hiçbir ilgisi yok

‘MacBook’lar, iPhone’lar, iPad’ler vb. hakkında hiçbir şeyden bahsetmedim. Tek bir kelime bile yok.’ Moskalenko, filminin elmalar, ‘meyveler’ hakkında olduğunu söylüyor. Apple, tüketicilerin ‘Apple-Man’in Apple ile ilişkili veya Apple tarafından onaylandığını düşünmesinden endişeli görünüyor.

Moskalenko tarafından Apple’a şu şekilde bir çağrı yapıldı

“Sevgili Apple şirketi, işinizi ve ürününüzü her türlü olumsuz etkiden korumak istediğinizi anlıyorum ama hiçbir koşulda filmimle markanıza zarar vermek gibi bir niyetim yok. Bu üretimle ilgili olumsuz çağrışımlar veya olumsuz çağrışımlar yoktur.

Cep telefonları, bilgisayarlar, yazılımlar, markanızla çeliştiği düşünülebilecek hiçbir şey üretmeyeceğim. Ben sadece herkesin en sevdiği meyve ile ilgili süper güce sahip bir süper kahraman hakkında bir komedi filmi yapmak istiyorum.”

Moskalenko durumu Apple ile çözmeyi umarken, şirket konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle