• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Covid’le İlgili Dezenformasyon Yayınları Tepki Çekmişti: Joe Rogan Spotify’dan Özür Diledi

Covid’le İlgili Dezenformasyon Yayınları Tepki Çekmişti: Joe Rogan Spotify’dan Özür Diledi

 Covid’le İlgili Dezenformasyon Yayınları Tepki Çekmişti: Joe Rogan Spotify’dan Özür Diledi
Okunuyor Covid’le İlgili Dezenformasyon Yayınları Tepki Çekmişti: Joe Rogan Spotify’dan Özür Diledi

Spotify’da Covid-19 ile ilgili dezenformasyon yaptığı gerekçesiyle tepki çeken Joe Rogan, Spotify’dan özür diledi. Ancak tavrını değiştirmeye niyetli değil gibi gözüküyor…

Ayrıntılar içeriğimizde:

Joe Rogan ile başlayan süreçte ne olmuştu?

Joe Rogan, Covid-19’a karşı geliştirilen aşılara karşı çıkanlarla yaptığı bir röportajı platformda yayınlanmış ve gençleri aşı olmamaya teşvik ederek, etkisi kanıtlanmamış parazit ilacı ivermectin’in koronavirüs tedavisinde kullanılmasını istemişti.

Bunun üzerine ünlü müzisyen Neil Young başta olmak üzere birçok sanatçı, Spotify’a karşı boykot başlatmıştı.

Eleştirilerin hedefinde olan Spotify, Covid-19’dan bahseden tüm podcastlare uyarı niteliğinde tavsiyeler eklemek için çalışma başlattıklarını açıklamıştı.

Sessizliğini bozan Rogan, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Spotify’dan özür diledi ancak tavrını değiştirecek gibi gözükmüyor.

Rogan, yayınlarında dengeli bir tutum izlemek için “elinden geleni yapacağını” söyledi.

Farklı düşüncelerdeki insanları davet etmek için daha çok çalışacağını” ve podcast’indeki konular hakkında daha çok araştırma yapmak için elinden geleni yapacağını da söyledi.

Joe Rogan, podcast programını son iki bölümünde yer alan Covid-19 komplo teorileriyle ilgili, konuklarının “oldukça bilinir insanlar” olduklarını söyledi.

Fikirleri için önceden hazırlanmadığını ve programda aklına geldiğini belirterek bu süreçte yaşadıklarından ötürü Spotif’dan da özür diledi.

The Joe Rogan Experience (Joe Rogan Deneyimi) adlı program, Spotify’in en popüler podcast programı. Ayda 200 milyon kez indirildiği kaydediliyor…

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle