Instagram DM, Facebook ve Messenger’a 3D Avatarlar Geliyor

 Instagram DM, Facebook ve Messenger’a 3D Avatarlar Geliyor
Okunuyor Instagram DM, Facebook ve Messenger’a 3D Avatarlar Geliyor

Facebook’un çatı şirketi Meta, 3 boyutlu avatarları Instagram, Facebook ve Messenger uygulamalarında kullanıma sunmuştu. Şimdi de Instagram hikayeler ve DM’lerde 3 boyutlu avatarların kullanılmasına imkan sağlayacak.

Metaverse’in gerekliliklerinden biri olan Avatarlar ilk olarak 2020 yılında Snapchat’in Bitmoji özelliğiyle global sosyal medyada kullanılmıştı.

Instagram haliyle bu özelliği de kopyalayarak profillere Avatar ekleme seçeceği getirmişti.

Şimdi de bu avatarlar Instagram Hikayeler ve DM kutusunda kullanılabilecek.

3 boyutlu avatar ilk etapta ABD, Kanada ve Meksika’daki Instagram kullanıcılarına açılacak. Oluşturulan avatarlar istenirse profil fotoğrafı ve sticker olarak paylaşılabilecek. Bunlara ek olarak avatarları yakında anasayfada ve yorumlarda görebileceğiz.

Meta’nın güncellenmiş 3D Avatarları, Koklear implantlar, çeşitli renklerde kulak üstü işitme cihazları ve tekerlekli sandalyeler dahil olmak üzere çeşitli yeni özelleştirme seçenekleriyle geliyor.

Bu seçenekler VR dahil tüm platformlarda ve ayrıca Facebook, Messenger ve Instagram DM’lerinde çıkartmalarda görünecek . Meta ayrıca, Avatarların görünümünü iyileştiren en son güncellemeyle belirli yüz şekillerini ayarladı ve cilt gölgelendiricilerini değiştirdi.

Meta’nın Avatar görünümleri kapsamında NFL ile iş birliğine gittiğini de belirtelim.

NFL hayranları 28 Şubat’a kadar Cincinnati Bengals ya da Los Angeles Rams gibi sevdikleri takımın formalarına erişebilecek. Eğer takım tutmak size göre değilse, turnuvayı temsil eden Super Bowl LVI tişörtünü de Avatar’ınıza giyebilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle