• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Samimiyet Abidesi, Twitch’in ve Gobit Ekmeklerin Kraliçesi Pqueen Kimdir Gelin Yakından Tanıyalım!

Samimiyet Abidesi, Twitch’in ve Gobit Ekmeklerin Kraliçesi Pqueen Kimdir Gelin Yakından Tanıyalım!

 Samimiyet Abidesi, Twitch’in ve Gobit Ekmeklerin Kraliçesi Pqueen Kimdir Gelin Yakından Tanıyalım!
Okunuyor Samimiyet Abidesi, Twitch’in ve Gobit Ekmeklerin Kraliçesi Pqueen Kimdir Gelin Yakından Tanıyalım!

Twitch Türkiye’nin en sevilen yayıncılarından ve global Twitch sahnesinin de en çok izlenen kadın yayıncılarından olan Pelin ‘Pqueen’ Baynazoğlu samimiyeti ve içtenliği ile hepimizin kalplerini fethediyor! Sevilen yayıncının yayıncılık serüveninin nasıl başladığına, hakkında merak edilenlere ve çok daha fazlasına gelin birlikte bir göz atalım.

Samimiyeti ile gönüllerimizde taht kuran Pelin “Pqueen” Baynazoğlu Ankara’da dünyaya geldi. Kısacası o bir Ankara bebesi!

18 Temmuz 1992 tarihinde Başkent’te dünyaya gözlerini açan Baynazoğlu doğma büyüme Ankaralı ve bunu da her fırsatta dile getirmekten son derece gurur duyuyor!

Küçük yaşlardan itibaren video oyunlarına ilgi duymaya başlayan Pqueen’in Twitch kariyerine adım atması ise yüksek lisans eğitimi gördüğü döneme denk geliyor.

Liseyi Ankara’da tamamladıktan sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde iktisat eğitimi alan Pqueen aynı üniversitede iktisat yüksek lisansını yaparken Twitch kariyerine işin esasen buralara dek geleceğini hiç düşünmeden atılıyor.

Twitch kariyerine başlamasında 8 yıllık sevgilisi Batuhan’ın katkısı çok büyük.

Kendisi de PintiPanda ve Beril Sergün gibi yayıncıları Twitch kariyerine başlamadan önce aktif olarak takip eden Pqueen’in platforma karşı ilgisi esasen bundan pek de öteye geçmiyormuş. Yüksek lisans eğitimine devam ettiği esnada onun evde bunaldığını gören erkek arkadaşı kendisine bütün gün evde tek başına oyun oynayacağına bu oyunları Twitch üzerinden yayınlamasını ve insanlarla farklı bir yoldan sosyalleşmesini tavsiye etmiş. Pelin de bu tavsiyeyi denemekten zarar gelmeyeceğini düşünmüş ve macera böylece başlamış, iyi ki de başlamış!

Samimiyeti ve eğlenceli yayınları ile kısa sürede çokça sevildi Pqueen. Bu içtenliği onu yalnızca Twitch Türkiye’nin değil, global Twitch sahnesinin de en başarılı isimlerinden yaptı.

Twitch tarafından yayınlanan resmi raporlarda en çok izlenen kadın yayıncılar arasında kendine 8. sırada yer bulmayı başaran Pqueen bu listede yer alan tek Türk yayıncı! Kendisi 2021 yılı boyunca tam 11,19 milyon saat izlenerek listede yer almayı başardı. Kendisinin de belirttiği üzere ‘Köpek gibi çalışıp kraliçe gibi yaşamaya çalışan’ biri olan Pqueen’in bu mottoyu sonuna dek yerine getirdiğini söylemek hiç de zor değil.

Twitch Türkiye’nin izlenme rekoru da onun ellerinde!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yaptığı yayın ile yalnızca Twitch’in değil, bir anda Türkiye’nin de gündemine oturan Pelin ‘Pqueen’ Baynazoğlu bu yayınla aynı zamanda Twitch Türkiye’nin en çok izlenme rekorunu da elinde tutuyor. 45 dakikalık yayın tam 362 bin anlık izleyici tarafından takip edildi ve sonrasında Ekrem İmamoğlu, Ali Babacan gibi pek çok siyasi isim de çeşitli Twitch yayınlarına katıldılar. Kısacası Pqueen bu konuda öncülük etmiş oldu desek yalan söylemiş olmayız.

Renkli kişiliği ve samimiyeti ile izleyicileriyle apayrı bir bağ kurmayı başarmış olan yayıncının başı son günlerde beladan da kurtulmuyor.

Twitch üzerinden kara para aklama iddialarının ayyuka çıkması ile bu süreç karşısında en çok sesini yükselten isimlerden olan Pelin ‘Pqueen’ Baynazoğlu’nun kişisel bilgileri kötü niyetli kişi ya da kişilerce ifşa edilmişti. Bunun haricinde Baynazoğlu bir yayını esnasında eğlence amaçlı yapmış olduğu ‘yaşasın ırkımız’ dansı ile de bir soruşturma ile karşı karşıya kaldı.

Samimiyeti, neşesi, duruşu ve pozitif enerjisi ile kalplerimizi çalan Pqueen’e kariyerinde başarılar diliyoruz!

Global Twitch sahnesindeki başarılarına her daim yenilerini ekleyeceğine asla şüphe duymadığımız Pqueen’in Twitch kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle