• Ana Sayfa
  • Haber
  • 3 Şubat Perşembe: Meteoroloji Uyardı! İstanbul’da Kar Yağışı Bekleniyor mu? Kar Yağışı Yeniden Başlayacak mı?

3 Şubat Perşembe: Meteoroloji Uyardı! İstanbul’da Kar Yağışı Bekleniyor mu? Kar Yağışı Yeniden Başlayacak mı?

 3 Şubat Perşembe: Meteoroloji Uyardı! İstanbul’da Kar Yağışı Bekleniyor mu? Kar Yağışı Yeniden Başlayacak mı?
Okunuyor 3 Şubat Perşembe: Meteoroloji Uyardı! İstanbul’da Kar Yağışı Bekleniyor mu? Kar Yağışı Yeniden Başlayacak mı?

Yurdun geneli, geçtiğimiz haftalarda yoğun kar yağışının getirdiği zorlukları yaşamıştı. Son günlerde mevsim normallerinde seyreden ve yumuşak bir şekilde devam eden hava durumu yeniden değişiyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; dün gece saatlerinde başlayacağı öngörülen ve şehri etkileyecek kuvvetli sağanak ve kar yağışı beklendiği bildirdi. Vali Yerlikaya, vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olunması çağrısında bulundu. İşte son dakika İstanbul hava durumu raporunun detayları!

İstanbul için uyarılar gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda hayatı durma noktasına getiren kar yağışlarının ardından ara ara devam eden kar yağışları ve yağmurlar için İstanbullulara dikkat edilmesi ve tedbirli olmaları gerektiğine dair uyarı yapıldı. Peki kar yağışı geri dönecek mi? Kar yağışı devam edecek mi? İşte detaylar…

Vali Ali Yerlikaya Açıklama Yaptı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, ‘Kıymetli hemşehrilerim, Meteorolojik verilere göre; İstanbul’da kuvvetli sağanak yağış (21-50 kg/m2) ile gece saatlerinde Avrupa Yakası’nın batısında karla karışık yağmur, yükseklerde kar bekleniyor. Dikkatli ve tedbirli olalım.’ dedi. Dün gece saatlerinde İstanbul’un yüksek kesimlerinden Silivri’de kar yağışı etkili oldu. Ağırlıklı olarak Çaydere Mahallesinde gözlemlenen kar yağışı gece saatlerinde yoğunlaştı ve etkisini arttırdı.

Hava Durumu Nasıl Olacak?

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya kesiminde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; bölgenin batı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.Kuvvetli yağışlarla birlikte ulaşımda aksamalar, su baskını, sel gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle