• Ana Sayfa
  • Haber
  • 3 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

3 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

 3 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?
Okunuyor 3 Şubat Korona Tablosu Açıklandı! Türkiye’de Bugün Koronavirüs Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Şubat ayının ilk haftasında koronavirüs vaka sayıları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Türkiye ilk olarak 15 Mart 2020 yılında görülen koronavirüs vakası yayılarak devam ediyor. Bazı dönemlerde ve aşılama çalışmalarının hızlanmasıyla etkisini kaybeden koronavirüs yeni varyantların çıkmasıyla tekrardan artmaya başladı. Vatandaşlar ülkemizde koronavirüsün son durumunu koronavirüs tablosundan her gün takip ediyor. Son çıkan Omicron  varyantı  ise salgının hızla yayılmasına neden oldu. Peki 3 Şubat koronavirüs tablosu açıklandı mı? 3 Şubat koronavirüs vaka sayısı kaç oldu? Koronavirüs vefat sayısı kaç? İşte güncel koronavirüs tablosuna dair tüm detaylar…

Türkiye’de günlük koronavirüs verileri her gün Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlarla paylaşılıyor. Birçok kişi 3 Şubat koronavirüs tablosunun açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. İşte 3 Şubat güncel vefat ve vaka sayısına dair son bilgiler…

3 Şubat Koronavirüs Tablosu Açıklandı mı? Vefat ve Vaka Sayısı Kaç Oldu?

Sağlık Bakanlığı her gün güncel koronavirüs verilerini internet sitesinden paylaşıyor. Beklenen 3 Şubat tablosu ise yayımlandı. Buna göre 107 bin 530 yeni vaka tespit edildi ve 233 kişi vefat etti.

3 Şubat Koronavirüs Tablosu

Sağlık Bakanı, ‘Virüsün alışılmadık hızda yayılmasının nedeni Omicron varyantı. Bu vakalar hastalığı genelde hafif geçiriyor. Vaka sayıları ise, İstanbul ve Eskişehir örneğinde olduğu gibi 2-3 haftada ciddi düşüş gösterebiliyor. Kendimizi korumalıyız ama salgın yerine geleceğe odaklanmalıyız’ dedi.

Dün Vaka ve Vefat Sayısı Kaç Oldu?

2 Şubat koronavirüs tablosuna göre, 24 saatte 457 bin 885 Covid-19 testi yapıldı, 110 bin 682 kişinin testi pozitif çıktı, 217 kişi ise yaşamını yitirdi.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle