• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan’ın Kaftancıoğlu’na Açtığı Tazminat Davası Reddedildi

Erdoğan’ın Kaftancıoğlu’na Açtığı Tazminat Davası Reddedildi

 Erdoğan’ın Kaftancıoğlu’na Açtığı Tazminat Davası Reddedildi
Okunuyor Erdoğan’ın Kaftancıoğlu’na Açtığı Tazminat Davası Reddedildi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında açtığı 500 bin liralık tazminat davası mahkemece reddedildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıl ocak ayında yaptığı açıklamada, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için ‘DHKP-C militanı’ demişti. Kaftancıoğlu da bu suçlamaya yanıt verirken “Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat” ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, bunun üzerine Kaftancıoğlu hakkında 500 bin liralık tazminat davası açmıştı.

Bu dava, İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü. Mahkeme, tazminat talebini reddetti.

CHP’den yazılı açıklama

CHP İstanbul İl Başkanlığı da mahkeme kararını yazılı bir açıklamayla duyurdu. Dava sürecine ilişkin bilgilerin aktarıldığı açıklama şöyle:

‘Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 08.01.2021 tarihinde yaptığı açıklamada CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nu ‘DHKP-C militanı’ olmakla suçlamıştı. Erdoğan’ın yaptığı açıklama üzerine Kaftancıoğlu tarafından yapılan yazılı açıklamada yer alan ‘Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden zat’ ifadesi nedeniyle Erdoğan Kaftancıoğlu hakkında ‘Kişilik haklarını zedelediği’ gerekçesiyle açtığı 500 bin TL’lik manevi tazminat davası bugün İstanbul 10. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görüldü ve dava mahkeme tarafından reddedildi.’

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle