• Ana Sayfa
  • Yazılım
  • Facebook’un Düşen Kullanıcı Sayısından Twitter’ın Yeni Özelliğine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

Facebook’un Düşen Kullanıcı Sayısından Twitter’ın Yeni Özelliğine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

 Facebook’un Düşen Kullanıcı Sayısından Twitter’ın Yeni Özelliğine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?
Okunuyor Facebook’un Düşen Kullanıcı Sayısından Twitter’ın Yeni Özelliğine Bugün Teknoloji Dünyasında Neler Oldu?

3 Şubat Perşembe günü teknoloji dünyasında hangi haberler paylaşıldı? Öne çıkan ve sosyal medyada paylaşılan gelişmeleri sizler için derledik.

1. Şirketin ana adını ‘Meta’ olarak değiştiren sosyal medya devi Facebook, 2021’i son çeyreğine ilişkin bilançosunu paylaştı. 18 yıllık tarihinde ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısının düştüğünü açıkladı.

2. 2021’in son çeyrek sonuçlarını paylaşan popüler müzik dinleme uygulaması Spotify, Premium kullanıcı sayısının 180 milyon, toplam kullanıcı sayısının ise 406 milyona yükseldiğini açıkladı.

3. Bir doktora öğrencisi, günlük kelime oyunu Wordle’da ilk tahminde kullanılacak mükemmel kelimeyi kendi yazdığı program yardımıyla bulduğunu açıkladı.

4. Rekabet Kurumu, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve ‘Beşli Grup’ üyeleri olarak anılan VW, BMW, Mercedes, Audi ile Porshe hakkında yürüttüğü soruşturmada rekabete aykırılıklarının tespit edilemediğini belirterek şirketlere ceza verilmediğini açıkladı.

5. ABD’li ekibin araştırma raporuna göre, bağışıklık sistemindeki genleri kanser hücrelerini hedef alacak şekilde değiştiren CAR-T tedavisinin 2010’da ilk denendiği iki hastada kanserden eser olmadığı gibi vücutlarında CAR-T hücreleri faaliyet göstermeye devam ediyor.

6. Tweet’ler için karakter sayısını 2017 yılında 140’tan 280’e çıkaran Twitter, paylaşılan haberlere göre daha uzun paylaşımlar için Makaleler özelliği üzerinde çalışıyor.

7. Google Türkiye tarafından Android Deprem Uyarı Sistemi ve AFAD arasında gerçekleştirilen yeni işbirliği duyuruldu.

8. Kripto para ile ilgili her geçen gün yeni olaylar yaşanmaya devam ediyor. Uğur S. isimli yatırımcının, Bitcoin ve birçok kripto para alım satımı işlemlerine aracılık eden bir şirket üzerinden yaptığı alışveriş mahkemeye taşındı.

9. Güney Afrika Radyo Astronomi Gözlemevi’nden (SARAO) astronomlar, Samanyolu galaksisinin merkezini görüntülemeyi başardı ve burada yaklaşık 1000 adet farklı ışık iplikçiği (filament) olduğu görüldü.

10. NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu (UUİ) 2031’de imha etme planlarını açıkladı. Buna göre yaklaşık 445 tonluk yapı Pasifik Okyanusu’nun güneyindeki ‘uzay aracı mezarlığı’ diye bilinen ıssız bir bölgeye düşürülecek…

11. NASA, konik patlamaya neden olmak yerine daha sessiz bir sonik patlamayla çalışan yeni bir uçak tasarımı üzerinde çalışıyor.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle