• Ana Sayfa
  • Oyun
  • PES’e Rağmen Pek Çok Oyuncunun Favori Futbol Serisi Olan FIFA’nın Oyuncuların Gözdesi Olmasının 11 Sebebi

PES’e Rağmen Pek Çok Oyuncunun Favori Futbol Serisi Olan FIFA’nın Oyuncuların Gözdesi Olmasının 11 Sebebi

 PES’e Rağmen Pek Çok Oyuncunun Favori Futbol Serisi Olan FIFA’nın Oyuncuların Gözdesi Olmasının 11 Sebebi
Okunuyor PES’e Rağmen Pek Çok Oyuncunun Favori Futbol Serisi Olan FIFA’nın Oyuncuların Gözdesi Olmasının 11 Sebebi

FIFA serisi, PES ve diğer futbol oyunlarını geride bırakarak dünyanın en çok oynanan futbol oyunu olmayı başardı. Peki FIFA, hangi özellikleri ile birlikte diğer futbol oyunlarını geride bıraktı?

11. FUT

FIFA’nın en gözde modu kesinlikle FUT. Oyuncuların birbirleriyle mücadele ettiği FUT, EA’ye her yıl yüz milyonlarca dolar para kazandırıyor.

Paket açarak kadronuzu kurup rekabet ettiğiniz mod, özellikle rekabetçi oyuncular tarafından sevilerek oynanıyor. FIFA serisinin tutmasının en önemli sebebi FUT’un, başarılı bir mod olmasında yatıyor.

Oyuncuları kendisine bağlayan FUT, FIFA’yı diğer oyunların önünde tutuyor.

10. Oyun modları.

Klasik modun dışında FIFA serisi, oyunculara birçok mod sunuyor. FUT bu modların en önemlisi olsa bile, VOLTA ve geriye kalan modlar oyuncuları oyuna bağladı.

VOLTA modunda klasik futbol deneyimi dışında daha zevkli bir oynayış bulabilirken, klasik oyun modları ile de arkadaşlarınız ile birlikte güzel vakitler geçirebilirsiniz.

9. Grafikler

FIFA serisi, yıllar geçtikçe grafiksel olarak gelişti. FIFA 22’nin PS5 sürümünde grafikler, gerçek futbola oldukça yaklaştı.

Oynayış ile birlikte iyi bir grafikte sunan yapım, diğer futbol oyunlarından daha iyi grafiklere sahip olarak oyuncuların gözüne girdi.

8. Oynayış

7. Gerçek Futbolla Bağlantısı

FIFA 22’nin FUT modunda, gerçek futbol ile bağlantılı şekilde etkinlikler düzenleniyor. Gerçek hayatta yaşanan olayların FUT’a etki etmesi, oyuncuları oyuna daha da bağlıyor.

Örneğin PSG, 4 galibiyet üst üstte alırsa Messi’nin kartına bir güncelleme gelecek. Bu sayede oyuncular, gerçek hayattaki futbolu önemsiyor.

6. Topluluk

Yıllar boyunca FIFA’ya rakip olacak düzeyde bir oyun çıkmamasından dolayı FIFA’nın topluluğu bir hayli büyüdü.

Artık insanlar, sadece arkadaşları için FIFA topluluğunun bir parçası olmak istiyor. Bu sayede FIFA’ya güçlü bir rakip çıksa bile, FIFA ile mücadele etmesi zor gözüküyor.

5. Kazanma Hırsı

Futbol, kuşkusuz dünyanın en büyük spor dalı. FIFA’da bu spor dalının en büyük oyunlarının başında geliyor. İnsanlar arkadaşları ile oyun oynarken kazanmak için büyük bir hırsla mücadele ediyor.

Ayrıca, FUT modunda insanlar sadece kazanmak için oyuna saatlerini harcıyor. Kazanınca alınan ödüllerden dolayı oyuncular, kazanmak için bir hayli hırslı oynuyor.

4. Espor

Son yılların en önemli konularından bir tanesi de espor. FIFA, yıl boyunca düzenlediği espor turnuvaları ve etkinlikleri ile birlikte oyuncularına rekabetçi bir ortam sunuyor.

Esporcu olmak isteyen oyuncular, FIFA’yı oynayarak kendilerine bir kariyer çizmeye çalışıyor.

3. Paketler

FUT’taki paketler, ilk bakışta oyuncuları oyundan soğutacak şekilde gözükse bile aslında bazı kesimleri oyuna bağladı.

İnsanlar, kadrolarını güçlendirmek için oyunda paket açıyor. Bu paketler parayla veya oyun içindeki performansına göre açılabiliyor. Paketlerden iyi bir oyuncu çıkarmak, oyuncuları FIFA oynamaya itebilir.

2. Rakiplerinin Rekabette Öne Çıkamaması

FIFA’yı oyuncuların gözünde yükselten bir başka şey ise rakibinin bulunmaması. PES 2013 çok iyi bir iş ortaya koysa bile sonraki senelerde çıkan oyunlar ve geçtiğimiz yıl çıkan eFootball 2022, FIFA ile rekabet edecek düzeyde olmadı.

Bu sebepten dolayı iyi bir futbol oyunu oynamak isteyen kişiler, tercihlerini FIFA tarafında kullandı.

1. Özelleştirme İmkanları

FIFA 22’nin FUT modunda, stadyumun saha çizgilerinden kale arkası filelerine kadar birçok şeyi kendinize özel yapabilirsiniz.

İstediğiniz şekilde kulübü özelleştirerek kendi dünyanızı oluşturabilirsiniz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle