• Ana Sayfa
  • Haber
  • ‘Bu Hükümet Olmasa Akademisyen Olamazdım’ Diyen Oytun Erbaş Tepkilerin Odağında

‘Bu Hükümet Olmasa Akademisyen Olamazdım’ Diyen Oytun Erbaş Tepkilerin Odağında

 ‘Bu Hükümet Olmasa Akademisyen Olamazdım’ Diyen Oytun Erbaş Tepkilerin Odağında
Okunuyor ‘Bu Hükümet Olmasa Akademisyen Olamazdım’ Diyen Oytun Erbaş Tepkilerin Odağında

Doç. Dr. Oytun Erbaş’ın bir televizyon programında söylediği ‘Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu’ sözlerine akademisyenlerden tepki geldi. Ayrıca Erbaş’ın programda pazarcı olduğunu söylediği babasının bankacı olduğu ortaya çıktı. 

Pandeminin başında ‘Koronavirüs çekik gözlü insanlarda görülüyor. Türk ırkı etkilenmez. Bizi teğet geçecek’ iddiasıyla gündeme gelen Doç. Dr. Oytun Erbaş, yaptığı son açıklamayla bir kez daha tepki çekti. 

Tvnet’te katıldığı programda bu iddiasından pişmanlık duymadığını ve haklı çıktığını öne süren Erbaş, ‘Dünyada ölüm oranlarına baktığınızda dünya ortalamasının altındayız’ dedi.

“Bize hep ‘dur’ dediler” ????

Halkın anlayacağı şekilde konuşmasının “Ropdöşambrlı doktorların işine gelmediğini, bu yüzden kıskanıldığını” öne süren Erbaş, ‘Mesela bana ‘Baban ne iş yapar?’ diye sormuşlardı. Pazarcıdan bilim adamı mı olur’ dedi bana birisi. Biz Anadolu’dan gelmişiz bir şeyler yapmaya çalışan çocuklarız. Hep kendi emeğimizle bir yere gelmeye çalışan çocuklarız. O çocuklara hep dur dediler. Eğer bu hükümet olmasaydı bizim öğretim üyesi olma şansımız yoktu” diye konuştu.

Babası bankacı çıktı

Erbaş konuşmasında babasının bankacı olduğunu söyledi ancak sosyal medya kullanıcıları baba Erbaş’ın pazarcı değil bankacı olduğunu ortaya çıkardı.

Oybaş’ın sözlerine sosyal medyadan yoğun tepki geldi ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle