iPhone 13 Pro Max Sipariş Etti Kutudan 1TL’lik Ürün Çıktı!

 iPhone 13 Pro Max Sipariş Etti Kutudan 1TL’lik Ürün Çıktı!
Okunuyor iPhone 13 Pro Max Sipariş Etti Kutudan 1TL’lik Ürün Çıktı!

İnternetten operatör sözleşmeli iPhone 13 Pro Max sipariş eden kadın gelen kutudan çıkan ürünü görünce şoke oldu.

İnternet alışverişlerinde sıkça karşılaşılan yanlış ürün gönderimi ne yazık ki dolandırıcılar tarafından daha yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Bu tür olaylar Türkiye’de de yaşandığı gibi yabancı ülkelerdeki tüketicileri de zor durumda bırakabiliyor.

İngiltere’de yaşayan Khaoula Lafhaily isimli bir kadın 1500 Sterlin ödeyerek operatör şirketinden 36 ay sözleşmeli iPhone 13 Pro Max satın aldı.

Bir gün sonrasında teslim edilmesi beklenen kargo gecikmeli olarak geldi. Fakat gelen kargo kutusunun içinde sipariş edilen iPhone 13 Pro Max yoktu.

Khaoula Lafhaily, telefonu 24 Ocak’ta sipariş ettiğini ve 150 Sterlin peşin ücret ödediğini söyledi.

Kargo şirketi DPD’nin himayesinde olan ürünün ertesi gün yani 25 Ocak’ta teslim edileceği gözüküyordu. Ancak kurye, Lafhaily ile iletişime geçerek trafikte sıkışık kaldığını bildirdi ve teslimat aksadı.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra Khaoula Lafhaily kargoyu bir başka kuryeden teslim aldı.

Fakat paketi açtığında büyük bir şok yaşadı. Kuzey Londra’da yaşayan kadın, iPhone 13 Pro Max beklerken kutudan 1 Sterlin değerinde içi dolu sıvı sabun şişesi çıktı. Lafhaily olayın ardından derhal Sky Mobile ile iletişime geçti.

Operatör, konuyla alakalı soruşturma başlatacağını bildirdi.

Ancak Lafhaily hala olumlu bir sonuç alamadı. Kargo görevlisinin evinin önüne gelip dışarıdan fotoğraf çektiğini iddia eden kadın, “Kurye bize kapıya geldiğini, kapıyı çaldığını ve kimsenin olmadığını bu yüzden ertesi gün tekrar geleceğini söyledi ama biz o sırada camdan izliyorduk” dedi.

Benzer bir olay İngiltere’de yaşan Daniel Carroll adlı vatandaşın başına da gelmişti.

Apple’ın web sitesinden 2 Aralık’ta 1,049 Sterlin ödeyerek iPhone 13 Pro Max sipariş eden Carroll, telefon beklerken kargo paketinden kullanılmış tuvalet kağıdı ve iki tane çikolata çıkmıştı.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle