• Ana Sayfa
  • Haber
  • Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: ‘Hayat Pahalılığı Meselesini Çözeceğiz’

Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: ‘Hayat Pahalılığı Meselesini Çözeceğiz’

 Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: ‘Hayat Pahalılığı Meselesini Çözeceğiz’
Okunuyor Erdoğan’dan Enflasyon Açıklaması: ‘Hayat Pahalılığı Meselesini Çözeceğiz’

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonda arzu edilmeyen artış yaşandığını belirterek, ‘Enflasyon farkı başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın kazanç seviyelerini korumaya devam edeceğiz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak-Kilimli Yolu açılış törenine İstanbul’da Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlantı ile katıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Yatırım tutarı 1 milyar 150 milyon lira olan bu proje sayesinde 40 dakika süren Zonguldak-Kilimli arasındaki ulaşım 5 dakikaya düşecek. Toplamda 3 milyar 404 milyon liralık bu yatırımların şehrimize, ülkemize, belediyelerimize hayırlı olmasını diliyorum.

‘Çalışanların kazancını korumaya devem edeceğiz’

Bizim için aslolan vatandaşımızın ne yaşadığıdır ne istediğidir. Milletimizin her derdi her acısı her sancısı bizim ilk ve olmazsa olmaz önceliğimizdir. Enflasyon başta olmak üzere şu dönemde yaşadığımız her sıkıntının da üstesinden mutlaka geleceğiz. Çalışanlarımızı hayat pahalılığı altında ezdirmemek için ciddi iyileştirmeler yaptık. Gelişmelere göre enflasyon farkı olmak üzere, tüm çalışanlarımızın kazanç seviyelerini korumaya devam edeceğiz. Külfetin sadece çalışanlarımızın emeklilerimizin sırtına yüklenmesine asla izin vermeyeceğiz.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle