• Ana Sayfa
  • Haber
  • 2022 Yılında Isparta’nın Günlerce Elektriksiz Kalmasına Tepkiler Yükseliyor

2022 Yılında Isparta’nın Günlerce Elektriksiz Kalmasına Tepkiler Yükseliyor

 2022 Yılında Isparta’nın Günlerce Elektriksiz Kalmasına Tepkiler Yükseliyor
Okunuyor 2022 Yılında Isparta’nın Günlerce Elektriksiz Kalmasına Tepkiler Yükseliyor

Ispartalıları dondurucu soğukta elektriksiz bırakan kesinti 3’üncü gününde. Kentte hâlâ elektriğin verilemediği yerler olduğu bildiriliyor. 2022 yılında bir ilin günlerce karanlığa gömülmesi de sosyal medyada eleştiriliyor.

Isparta 3 Şubat‘ta etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle elektriksiz kaldı. Kent merkezi ve bazı ilçelerde yaşanan kesintilere gerekçe olarak enerji nakil hatlarında oluşan hasar gösterildi.

Elektrik kesintisi ısınma sorununu da beraberinde getirdi. Doğalgaz ile ısınan pek çok kişi, sobası olan tanıdıklarına gitmek zorunda kaldı. Gidemeyenler ise tüpte kaynattıkları suyun buharıyla ısınmaya çalıştı.

????

Son durum ne?

Dün bölgeye giden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez20 bin abonenin hâlâ elektriksiz olduğunu, çalışmaların ise sürdüğünü söyledi.

İlerleyen saatlerde kentte yüz yüze eğitime 5 gün ara verildiği açıklandı.

Ramazan Nazlı donarak mı öldü?

Demirören Haber Ajansı, Isparta’nın Yalvaç ilçesinde tek başına yaşayan 70 yaşındaki Ramazan Nazlı’nın hayatını kaybettiğini duyurdu.

Ajans haberinde, Ramazan Nazlı’nın, donarak öldüğü üzerinde durulduğu öğrenildi’ ifadelerine yer verdi.

Isparta Valiliği ise Nazlı’nın evinde elektrik olduğunu açıkladı. ????

Öte yandan kentteki son duruma ilişkin resmi kaynaklardan yapılmış net ve kapsamlı bir açıklama bulunmuyor. Bir Twitter kullanıcısı, “Şehrin büyük kısmına elektrik verilse de 60 saati aşkın süredir elektriksiz mahalleler var” diyor. ????

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın da dün gece karanlıktaki Fatih Mahallesi’nden bir video paylaşarak hükümeti ve enerji şirketlerini eleştirdi. ????

Isparta’daki durum sosyal medyada da tepkilere neden oluyor. İşte dünden bu yana yapılan paylaşımlar ????

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle